Wycieczka do Białegostoku klas drugich

W dniu 16 października uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami wybrali się do kina na seans filmowy pt. „Smok Diplodok” oraz do Epi-Centrum Nauki w Białymstoku. Celem wycieczki było nabywanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz rozwijanie zainteresowań nauką, inspirowanie do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i szukania odpowiedzi, poznawanie nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskich. Film opowiadał o Diplodoku, znudzonym życiem na rodzinnym bagnie, który wyrusza na przygodę, gdy tajemnicza mgła zagraża jego światu. Razem z czarodziejem, profesorkiem i pilotką odkrywa, że ich rzeczywistość to strona w komiksie. Epi-Centrum to wyjątkowe i pasjonujące miejsce, w którym nauka spotyka się z zabawą, aby rozbudzać kreatywność i ciekawość świata dziecka. Wchodząc do środka, dzieci przeniosły się w świat, w którym nuda nie istnieje. Doświadczenia, eksperymenty, nowoczesne technologie, warsztaty – tutaj ciągle coś się dzieje! Poszczególne strefy zostały tak zaprojektowane, aby każdy znalazł coś dla siebie – od malucha, przez nastolatka, po dorosłego, bo na naukę nigdy nie jest za późno… ani za wcześnie! Mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach. Każdy pasjonat nauk technicznych i przyrodniczych znalazł coś dla siebie oraz wzbogacił wiedzę poprzez udział w różnych obserwacjach i eksperymentach, świetnie się przy tym bawiąc.

Pełni wrażeń, naładowani pozytywną energią i w doskonałych nastrojach, drugoklasiści wrócili do szkoły.

1. Gąsowska
  2. Konończuk