Organizacja, a przede wszystkim aktywny udział w akcjach woluntarystycznych na rzecz powodzian ma duże znaczenie i przynosi wiele korzyści zarówno dla uczestników, jak i samych wolontariuszy oraz całego społeczeństwa. Pomaganie osobom, które niejednokrotnie utraciły dorobek życia, w wyniku powodzi, budzi silne poczucie empatii i współczucia. Wspólne działania integrują społeczność i budują więzi między członkami. Taka pomoc, nawet ta najmniejsza, ma też ogromne znaczenie w redukowaniu traumy psychicznej u osób dotkniętych nieszczęściem. Świadomość, że są wokół nas osoby, które chcą nam pomóc i są z nami solidarni daje nam świadomość tego, że nie jesteśmy sami.

Szkolne Koło Młodszego Wolontariatu aktywnie włączyło się w akcję pomocową dla powodzian, którą organizowała p. Magdalena Świerzewska, pomagała p. Danuta Garkowska.

Zbiórka prowadzona była w szkole w dniach 16 – 20.09.2024r. Społeczność szkolna oraz mieszkańcy Gminy Gródek przynosili wodę, środki czystości, artykuły higieniczne dla dzieci i dorosłych oraz zabawki. W piątek 20 września zebrane dary przewiezione zostały do

Grand Service „Produkcja i serwis odzieży roboczej. Nasi wolontariusze pomogli wszystko sprawnie posortować i zapakować. W godzinach popołudniowych dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu p. Magdaleny, przesyłka ruszyła w drogę. W sobotę była już u potrzebujących w okolicach Głuchołaz i Tułowic.

Szanowni Państwo, z całego serca dziękujemy każdemu z Was za szybki i szczodry odzew.

Dziękujemy naszym uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Dziękujemy również p. Luizie Gontar oraz maluszkom i ich rodzicom z Niepublicznego Klubu Dziecięcego „Magiczny Ogródek”. Podziękowania składamy także p. Lili Gierasimczyk, p. Ewie Gasperowicz, p. Agnieszce Ławniczuk, p. Marcie Grycuk i p. Laurze Marcinczyk oraz dzieciom i ich rodzicom z Przedszkola Samorządowego w Gródku.

Dziękujemy naszym WOLONTARIUSZOM. Wasza solidarność i wsparcie w tym trudnym czasie pokazują, jak silna i zjednoczona jest nasza społeczność.

Opiekunowie wolontariatu Alina Gościk i Monika Jaroszuk.