POKAZ HISTORYCZNY

24 października 2023 r. już po raz drugi w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Podlaskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Trzaskawica” z programem edukacyjnym, który przybliżył czasy średniowiecza. W programie wzięli udział uczniowie klas I- VIII i grupa przedszkolna. Po zakończonym pokazie I PRELEKCJI chętni uczniowie mogli osobiście obejrzeć zgromadzone rekwizyty i kolekcję broni, spróbować swoich sił w walce na piankowe miecze, zadawać pytania prowadzącym, by pogłębić swoją wiedzę historyczną. Wszyscy byli zadowoleni i podekscytowani.

Taka podróż w czasie do odległego, zakurzonego minionym czasem średniowiecza okazała się ciekawą lekcją historii. Pokaz historyczny zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich „Pasjonatki” w Bielewiczach w ramach projektu „WCZESNOŚREDNIOWIECZNE PODLASIE – TYGIEL WIELOKULTUROWY – NASZA MAŁA OJCZYZNA”. Bardzo dziękujemy.

Alina Gościk