Cała Polska czyta dzieciom 2023

Kolejny raz w bibliotece szkolnej obyło się głośne czytanie w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Akcja co roku przebiega w pierwszych dniach czerwca, w tym troku: 1.06-7.06, pod hasłem „Książka jest jak ogród”.

Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” zachęca rodziców, wychowawców
i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom, Jednocześnie, przypomina o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych oraz gier komputerowych, które w życiu przeciętnego współczesnego dziecka zajmują więcej czasu niż szkoła.

Akcja propaguje codzienne czytanie dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju: psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego.

• 2 czerwca klasom IIIa,b , czytali:, pani Anna Aksiucik, pani Katarzyna Kondraciuk, pani Ewa Sawko i pan Jerzy Rożko.
  • 5 czerwca klasom IIa,b, czytały: pani Ewa Bielawska i pani Anna Wasilewska
  • 6 czerwca klasom Ia,b czytały: pani Anna Gwizdak, pani Magda Kamieńska i pani Irena Matysiuk
  • 7 czerwca odbyło się głośne czytanie w plenerze przy GCK w Gródku klas IIa,b, IVb i Vb.

Akcja czytelnicza „Jak nie czytam jak czytam”, najliczniejsza w Polsce, bo dokładnie 7 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie całej Polski czytają książki.
Na spotkanie zaprosiliśmy również gości do zareklamowania
i przeczytania wybranych przez nich ciekawych fragmentów książek.
Czytali nam: pan Wójt Gminy Gródek Wiesław Kulesza, pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Gródku Anna Grycuk, pani wicedyrektor Danuta Garkowska, pani dyrektor GCK w Gródku Magdalena Łotysz, pani Walentyna Trochimczyk i pani Anna Wasilewska.

Dziękujemy wszystkim za udział.