Tłusty czwartek
   Ostatni czwartek przed wielkim postem to dzień łakomstwa, czyli tłusty czwartek, znany także jako zapusty, mięsopust, karnawał. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się.
   Najpopularniejsze potrawy tego dnia to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem w myśl staropolskiego przysłowia: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.
   Geneza tłustego czwartku sięga pogaństwa. Był to dzień, w którym świętowano odejście zimy i nadejście wiosny. Ucztowanie opierało się na jedzeniu tłustych potraw, szczególnie mięs oraz pączków przygotowywanych z ciasta chlebowego nadziewanego słoniną.
   Około XVI wieku w Polsce pojawił się zwyczaj jedzenia pączków w wersji słodkiej. Wyglądały one nadal nieco inaczej niż obecnie – w środku miały bowiem ukryty mały orzeszek lub migdał. Ten, kto trafił na taki szczęśliwy pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem.
   Zgodnie z tradycją ostatni czwartek w naszej szkole też był „pączkowy”. Samorząd uczniowski zorganizował kiermasz, na którym można było kupić nie tylko pączki, ale również rogaliki, babeczki, wafelki i ciasto. Słodkie wypieki przygotowali sami uczniowie lub we współpracy ze swoimi rodzicami.
   Część pączków otrzymaliśmy nieodpłatnie z piekarni „Maja” w Michałowie oraz z Zakładu Cukierniczego „Bokwa” w Gródku.
   Fundusze zostaną przeznaczone na działalność Samorządu. O ich rozdysponowaniu będziemy informować społeczność szkolną.
   Dziękujemy serdecznie rodzicom i właścicielom piekarni w Michałowie oraz zakładu cukierniczego w Gródku wsparcie naszej inicjatywy.