Skarby Bałtyku w 5a

Klasa 5a wybrała się na wyprawę w głąb Bałtyku w poszukiwaniu skarbów. Uczniowie zanurzyli się w historię najbliższego nam morza, czerpiąc wiedzę o jego podwodnym królestwie. Poznali jego mieszkańców i dowiedzieli się dlaczego ryby są cenniejszym skarbem Bałtyku niż skrzynie pełne złota.

Poprzez platformę edukacyjną uczniowie zapoznali się z trzema lekcjami:

Cechy Morza Bałtyckiego

Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się dlaczego Morze Bałtyckie jest najmłodsze, najsłodsze i najpłytsze na świecie oraz najzimniejsze w Europie.

Ryby bałtyckie i ich zwyczaje

Dzieci poznały ryby słodkowodne żyjące w Bałtyku, dwuśrodowiskowe oraz morskie. Dowiedzieli się, dlaczego warto chronić ryby bałtyckie i jak to robić.

Właściwości (nie tylko) odżywcze ryb bałtyckich.

Na lekcji uczniowie otrzymali informacje, dlaczego w niektórych krajach zaleca się jeść ryby, zamiast sięgać po suplementy diety, jak rozpoznać świeżą rybę, w jaki sposób można ją przyrządzić. Uczniowie dowiedzieli się też, ile dobrych składników możemy dostarczyć organizmowi sięgając po rybę dwa razy w tygodniu.

Po tylu cennych informacjach uczniowie klasy 5a rozwiązali bezbłędnie test sprawdzający wiedzę o Bałtyku. Na zakończenie projektu wspólnie wykonali też wieloformatową pracę plastyczną „Dbamy o wody Morza Bałtyckiego”.

W nagrodę uczniowie otrzymali piękne, barwnie ilustrowane albumy edukacyjne „Skarby Bałtyku” a nauczyciel książkę kucharską.

Naturalnie Bałtyckie to program mający na celu promocję polskiego rybołówstwa oraz edukację na temat Bałtyku, ryb w nim żyjących, a także zasad zdrowego odżywiania się.

Wychowawca Alina Gościk