Экскурсія ў Нарэўку.

Вучні 3б класа, якія вывучаць беларускую мову, разам з настаўніцай  Аляй Роман    мелі падарожжа   у Нарэўку.

Спачатку  наведалі Галерэю  імя Тамары Саланевіч, дзе глядзелі  карціны мясцовых мастакоў, слухалі гісторыі іх стварэння. Пасля вучні вучыліся праектаваць кашулькі і сукенкі з беларускім народным узорам. Строі  таксама  рабілі вучні самі ў тэхніцы арыгамі.     Па абедзе ў  Двары Бортніка вучням прапанавалі экскурсію па Музеі Пчалярства і незвычайна прыгожым парку, у якім дзеці змаглі пагуляць у розныя спартыўныя гульні.

Падарожжа ў Нарэўку паказала  вучням, колькі прыгожага і цікавага ёсць побач з намі, якую багатую гісторыю і культуру мае Падляшша.

Wycieczka do Narewki

Dnia 12 czerwca uczniowie klasy 3b, którzy uczą się języka białoruskiego, wraz z nauczycielką Alą Roman  pojechali na wycieczkę   do Narewki.

Najpierw zwiedzili Galerię im. Tamary Sołoniewicz, gdzie oglądali   wystawę obrazów lokalnych artystów, z zainteresowaniem   słuchali historii tworzenia obrazów.  Później  uczniowie uczestniczyli w warsztatach, nauczyli się projektować koszule i sukienki z białoruskim wzorem ludowym,   wykonywali  również samodzielnie  stroje metodą  origami. Po obiedzie w  Dworze Bartnika uczniowie zwiedzili  Muzeum Pszczelarstwa  oraz   wyjątkowy piękny  park, w którym dzieci  chętnie się  bawiły w rożne zabawy sportowe.

Podróż do Narewki pokazała uczniom, ile pięknych i ciekawych rzeczy jest obok nas, jaką bogatą historię i kulturę ma Podlasie.