ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRÓDKU, ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie
Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich
ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie

odwiedzin: 151217 / dziś: 59 / teraz: 12


WolontariatWolontariat (z łaciny - volontarius - dobrowolny) to świadczona dobrowolnie, świadomie i bezpłatnie praca na rzecz innych, która wykracza poza relacje rodzinno - koleżeńsko - przyjacielskie. W Polsce jest ponad 5 milionów wolontariuszy. Swoją pracę wykonują bezpłatnie, ale nie bez wynagrodzenia. Wolontariusz otrzymuje wynagrodzenie niematerialne - spełnia się, otrzymuje uznanie ze strony innych, satysfakcję i zadowolenie.

Dlaczego niektórzy zostają wolontariuszami? Najczęściej motywuje ich od tego chęć zrobienia czegoś dobrego,sprawdzenia się, potrzeba bycia z innymi i bycia potrzebnym (za: wolontariat.ngo.pl ).

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest 5 grudnia.

 

ROK SZKOLNY 2017/2018


Opiekunowie młodszego wolontariatu -  Alina Gościk, Monika Jaroszuk

  Opiekun wolontariatu klas gimnazjalnych - Joanna Ostapczuk

 

Podlaskie Wieści Oświatowe - listopad 2016 - "Czy można wychować altruistę?"

 

 


Korczak powiedział, że każde dziecko trzeba wziąć za rękę i poprowadzić w życie, między ludzi. Wszystko co ważne, wartościowe, warto, a nawet trzeba, przepracowywać w dzieciństwie. Niepełnosprawność to jeden z tych tematów, które trzeba poruszać, jeśli chcemy wychować młodego człowieka o szerokich horyzontach, otwartego na świat, tolerancyjnego, wyrozumiałego, ciekawego innych, ciekawego świata, zdolnego do bezinteresownej przyjaźni i miłości. 
Głównym celem rozwoju wolontariatu w naszej szkole jest wychować takich uczniów, którzy dzięki swojej pracy będą mogli zmieniać świat na lepszy, a uśmiech nawet jednego człowieka będzie dla nich wystarczającą nagrodą za zaangażowanie i poświęcenie czasu wolnego. 
Chcemy poinformować, iż po raz kolejny dziecko niepełnosprawne z naszej gminy mogło odczuć nasze wsparcie, a poprzez młodszych wolontariuszy również wsparcie wszystkich mieszkańców gminy. W dniu 26 maja 2018 roku Patrycja wraz z rodzicami zaprosiła wszystkich organizatorów „Akcji dla Patrycji” na swoje 12 urodziny. Zaproszenie przyjęli zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, opiekunowie młodszego wolontariatu oraz przedstawiciele Rady Rodziców. W sobotnie popołudnie spędziliśmy miłe i wzruszające chwile w Wiejkach. Patrycjo jeszcze raz życzymy Ci dużo, dużo, dużo zdrówka.

20 maja odbyła się druga część akcji charytatywnej „Żonkilowa kwesta” w ramach Kampanii Społecznej „Pola Nadziei” organizowanej przez Fundację „Pomóż Im” z Białegostoku, która od lat działa na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci.
Miejsce: http://parafiagrodek.pl/
Szczegółowy cel zbiórki: zebranie środków pieniężnych na sfinansowanie realizacji projektu budowy hospicjum dla dzieci osieroconych wraz z oddziałem opieki wyręczającej, służącym do czasowego odciążenia rodziny w opiece nad długotrwale i nieuleczalnie chorym dzieckiem. Pozwolenie na zbiórkę wydał Minister Administracji i Cyfryzacji Nr 2016/63/OR.
Dziękujemy Wszystkim, którzy w tym dniu wspierali nas dobrym słowem, uśmiechem i datkami wrzucanymi do puszek. Dzięki Wam życie podopiecznych fundacji stanie się choć trochę lżejsze – bo dla nich liczy się każdy dzień…
Dziękujemy proboszczowi ks. Stanisławowi Kochanowskiemu za okazane wsparcie dla Fundacji „Pomóż Im”. 
Dziękujemy wolontariuszom: Karolinie Bułatowicz, Kindze Litwińczuk, Kamilowi Chwojko oraz Sebastianowi Karczemnemu za poświęcony swój wolny czas, za wykonaną bezinteresowną pracę i zbiórkę pieniędzy dla chorych dzieci i ich rodzin.
Dziękujemy rodzicom p. Beacie Bułatowicz, p. Ewelinie Karczemnej i p. Annie Chwojko za pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia. 
Opiekunowie wolontariatu: Alina Gościk i Monika Jaroszuk.

13 maja odbyła się pierwsza część akcji charytatywnej „Żonkilowa kwesta” w ramach Kampanii Społecznej „Pola Nadziei” organizowanej przez Fundację „Pomóż Im” z Białegostoku, która od lat działa na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci.
Miejsce: Parafia prawosławna pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gródku Parafia św. Jana Teologa w Mostowlanach
Szczegółowy cel zbiórki: zebranie środków pieniężnych na sfinansowanie realizacji projektu budowy hospicjum dla dzieci osieroconych wraz z oddziałem opieki wyręczającej, służącym do czasowego odciążenia rodziny w opiece nad długotrwale i nieuleczalnie chorym dzieckiem. Pozwolenie na zbiórkę wydał Minister Administracji i Cyfryzacji Nr 2016/63/OR.
Dziękujemy Wszystkim, którzy w tym dniu wspierali nas dobrym słowem, uśmiechem i datkami wrzucanymi do puszek. Dzięki Wam życie podopiecznych fundacji stanie się choć trochę lżejsze – bo dla nich liczy się każdy dzień…
Dziękujemy proboszczom ks. mitratowi Mikołajowi Ostapczukowi i ks. prot. Sławek Jakimiuk za okazane wsparcie dla Fundacji „Pomóż Im”. 
Dziękujemy wolontariuszom: Mikołajowi Kałajtanowi, Sandrze Mieleszko, Julii Markowskiej, Wiktorii Łukaszuk, Gabrieli Wildowicz, Aleksandrze Woronowicz za poświęcony swój czas wolny, za wykonaną bezinteresowną pracę i zbiórkę pieniędzy dla chorych dzieci i ich rodzin.
Dziękujemy rodzicom p. Ewie Markowskiej, p. Katarzyna Kondrusik-Kałajtan i p. Marta Łukaszuk za pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia. 
Alina Gościk i Monika Jaroszuk.

Razem można  więcej - 13 368,29 zł zebrane podczas 26 Finału WOŚP!

Z roku na rok coraz więcej ludzi w naszej gminie poświęca swój czas, pracę i talent na rzecz innych. Dowodem na to jest pamiętna data 14 stycznia 2018 roku. Tego dnia młodszych wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Gródku, zgłoszonych do białostockiego sztabu WOŚP, wraz z rodzicami oraz nauczycielem panią Aliną Gościk prowadziło zbiórkę na terenie Gródka, Parafii św. Jana Teologa w Mostowlanach i w Białymstoku. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w Gminnym Centrum Kultury w Gródku zorganizowano występy, loterię fantową oraz licytację. Cały dochód został przeznaczony dla WOŚP. 
Wszyscy zaangażowani tego dnia w zbiórkę pieniędzy oraz Ci, którzy wrzucali datki do puszek wykazali się ogromną wrażliwością i otwartością na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem ich serdeczności, współczucia oraz solidarności. Według informacji, którą otrzymaliśmy 19.03.2018r. od Pani Magdy Łapińskiej, koordynatora ds. wolontariuszy z sztabu WOŚP w Białymstoku, wspólnymi siłami zebrali rekordową kwotę 13 368, 29 zł. 
Składając podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym tego dnia w zbiórkę pieniędzy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków chcę wyrazić ogromną wdzięczność w szczególności ks. mitratowi Mikołajowi Ostapczukowi, ks. prot. Sławomirowi Jakimiukowi, ks. prot. Eugeniuszowi Michalczukowi, dyrektorowi GCK w Gródku p. Jerzemu Ostapczukowi oraz wolontariuszom Gabrieli Chwojko, Julii Markowskiej, Julii Martyniuk, Sandrze Mieleszko, Wiktorii Łukaszuk, Alanowi Prus, ich rodzeństwu i oczywiście wspaniałym rodzicom. Młodzi wolontariusze po raz kolejny pokazali, że nie straszny im mróz i zawsze są gotowi do działania, poświęcenia i wysiłku na rzecz potrzebujących.
Myślę, że dobra energia wysyłana do innych przez wolontariuszy i darczyńców wróci ze zdwojoną siłą, a ich bezinteresowna pomoc przyniesie ogromną satysfakcję i radość, dlatego zachęcam wszystkich do włączania się w POMAGANIE.
Alina Gościk

30 maja w naszej szkole odbędzie się zabawa charytatywna „Akcja dla Sebastiana” organizowana przez Szkolne Koło Młodszego Wolontariatu „Pomocnicy”. 
Sebastian ma 10 lat, czterokończynowe spastyczne mózgowe porażenie dziecięce i astygmatyzm. Uczęszcza do 1klasy szkoły specjalnej, jest radosny i uśmiechnięty, zaraża swoim optymizmem wszystkich dookoła a jednocześnie jest bardzo cierpliwy w codziennym trudzie pokonywania swoich ograniczeń.
Celem większego usprawnienia dziecka rodzice chcą zakupić rower rehabilitacyjny 3 kołowy. Spełni on wiele terapeutycznych potrzeb chłopca. Rower ma mobilizujący i stymulujący wpływ na stawy, mięśnie i krążenie. Zachęci też Sebastiana z zaburzeniami ruchu do poruszania się. 
Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca o nieodpłatne przekazywanie różnych przedmiotów niezbędnych do przeprowadzenia zabawy charytatywnej m.inn. książek, zabawek, gier, kubków, gadżetów biurowych oraz innych drobnych upominków itp. Mile widziane są również talony, karnety – bezpłatne lub rabatowe na usługi. 
Środki zebrane w trakcie zabawy przekazane zostaną na konto Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Lepsze Jutro” w Gródku z przeznaczeniem na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Sebastiana Chlabicza.
Wyrażając przekonanie, że nasza prośba spotka się ze zrozumieniem, pragniemy z góry podziękować wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom za wrażliwość i udzielone wsparcie.
Zapraszamy 30 maja od godz. 8.30 do aktywnego udziału w „Akcji dla Sebastiana”, która odbędzie się na głównym holu Szkoły Podstawowej w Gródku.
Opiekunowie młodszego wolontariatu Alina Gościk i Monika Jaroszuk.

Podziękowania


W imieniu Szkolnego Koła Młodszego Wolontariatu pragniemy podziękować wszystkim osobom, które zbierają nakrętki i przynoszą do nas do szkoły. Serdecznie dziękujemy też Pani Justynie Hryhorowicz, która już po raz kolejny nieodpłatnie zawiozła je do Milenki. Dla zainteresowanych akcja „Nakrętki dla Milenki” wciąż trwa!

„Hospicjum to też życie”/ „Lubię pomagać”

 

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz przedszkolaków do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez  Fundację „Pomóż Im” w ramach kampanii "Pola Nadziei".

Tegorocznym konkursom towarzyszą hasła „Hospicjum to też życie”/ „Lubię pomagać”

 

Celem konkursu jest:

- popularyzowanie twórczości artystycznej dzieci i młodzieży w kontekście działalności dobroczynnej

- rozwijanie wyobraźni, uwrażliwienie na piękno

- kształtowanie i promowanie bezinteresownej pomocy ludziom potrzebującym, cierpiącym,

 - rozwijanie otwartości, empatii i wrażliwości społecznej poprzez twórczość artystyczną

- kształtowanie postaw wolontaryjnych u dzieci i młodzieży

- propagowanie idei hospicyjnej poprzez kampanię „Pola Nadziei”.

 

Kategorie:

konkurs plastyczny dla dzieci z  przedszkola oraz uczniów klas 1- 3 i  4 - 7
konkurs poetycki dla uczniów klas gimnazjalnych.

 

Przed nami 1 etap konkursu- wewnętrzny, z którego wyłonimy maksymalnie 3 prace konkursowe i dostarczymy do Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Białymstoku.

Kochani rodzice na prace Waszych dzieci czekamy do 10 maja 2018r.

Więcej informacji o konkursach oraz pełny regulamin można uzyskać u szkolnych koordynatorów p. Aliny Gościk i p. Moniki Jaroszuk. 

Konkursy są okazją do głębszej refleksji nad istotą życia ludzkiego, niesienia pomocy i nadziei innym.

 

Dzień kolorowej skarpetki - Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzisiejszy dzień upłynął w naszej szkole pod hasłem tolerancji wobec osób z Zespołem Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa. Dzień 21 marca patronuje bowiem nie tylko rozpoczynającej się wiośnie, ale też narodzinom ludzi niezwykłych. Założone dziś przez uczniów i nauczycieli kolorowe skarpetki miały skłonić wszystkich do refleksji i rozmowy na temat tego zespołu wad wrodzonych. Ten spontaniczny, niecodzienny gest miał na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z tą wadą. Do włożenia różnorodnych skarpetek, jasnych, wzorzystych, długich, krótkich, a przede wszystkim nie do pary, zachęcali uczniowie klas szóstych ze Szkolnego Koła Młodszego Wolontariatu. Wolontariusze: Aleksandra Woronowicz, Wiktoria Łukaszuk, Karolina Bułatowicz, Gabriela Wildowicz, Kinga Litwińczuk, Sandra Mieleszko, Nikola Śliżewska i Mikołaj Kałajtan w trakcie wolnych godzin czytali młodszym kolegom i koleżankom książkę Aleksandry Chmielewskiej pt. „Tajemnica znikających ciasteczek”. Jest to bajka psychoedukacyjna, która wprowadza dzieci w świat rówieśnika z zespołem Downa, pomaga poznać i zaakceptować inność. W grupie V z Przedszkole Samorządowe w Gródkumłodzi wolontariusze przeprowadzili zabawy uczące tolerancji wobec osób z zespołem Downa. 
Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy nie tylko czytali razem z wolontariuszami książkę Aleksandry Chmielewskiej, ale przede wszystkim wyjaśniali dzieciom, w sposób dla nich zrozumiały, przyczyny zespołu Downa.
Opiekunowie wolontariatu: Alina Gościk i Monika Jaroszuk

Wielkanocna Zbiórka Żywności


16 i 17 marca odbyła się Ogólnopolska Wielkanocna Zbiórka Żywności. Akcja została zorganizowana przy współpracy  z Bankiem  Żywności  Suwałki - Białystok. Dzięki uprzejmości  kierownictwa i pracowników sklepu „Lewiatan” wolontariusze z Gimnazjum mogli uczestniczyć w akcji. Wyrazy wdzięczności przekazujemy wszystkim, którzy  przyłączyli się do zbiórki. Zebraliśmy 224,27 kg żywności .  Serdeczne podziękowania składam wolontariuszom,  za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu akcji, tj: Wojciechowi Gryko, Kubie Wawreniuk, Monice Trochimczyk, Zosi Geneja, Agnieszce Bilkiewicz, Edycie Puchalskiej, Wojciechowi Popławskiemu, Piotrowi Mielesza, Aleksandrowi Bura i Patrycji Gogiel.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariusza – Joanna Ostapczuk


 

 

21 marca

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Światowy Dzień Zespołu Downa

 

"Od Osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy. Gdy człowiek spojrzy w jego oczy, może w nich ujrzeć świat, w którym każdy chciałby żyć. Takie osoby bardzo rzadko są świadome swojego upośledzenia, ponieważ myślą innymi kategoriami niż my. Uszczęśliwia je okazywanie bliskości, akceptacja i uczucie. Właśnie to powinniśmy im ofiarować, gdyż nie jest ważne co ktoś może osiągnąć, ale by mógł żyć, czerpiąc z życia radość." 

Robert Graczyński

 

Szkolne Koło Młodszego Wolontariatu zaprasza całą społeczność szkolną

do włączenia  się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.

 21 marca

załóżmy do szkoły kolorowe skarpetki, koniecznie nie do pary

i pokażmy, że różni nas tak niewiele -

niepasujący chromosom, jak niepasująca skarpetka!

 

Zespół Downa, podobnie jak inne przyczyny niepełnosprawności intelektualnej,

 to nie choroba!

 

 

Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony

 

 

Akcja dla Patrycji

Wrażliwość, zrozumienie, bezinteresowność, otwartość, wspaniałomyślność, wielkoduszność, empatyczność, szacunek do drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy – oto tylko niektóre cechy tych wszystkich, którzy przeprowadzili, uczestniczyli lub wsparli dzisiejszą akcję charytatywną dla Patrycji. Dzisiejsza zabawa charytatywna zakończyła się sukcesem dzięki zaangażowaniu dużej grupy osób: darczyńców, kupujących, niezawodnych rodziców z Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Part. M i A Chrzanowskich w Gródku oraz wolontariuszy. Należy nadmienić, iż „Akcja dla Patrycji” nie odbyłaby się bez wsparcia dyrekcji szkoły i dużej grupy nauczycieli, którzy nie tylko bezpośrednio uczestniczyli w zabawie, ale również cierpliwie wybaczyli np. brak ławek w jednej z sal lekcyjnych. Nie bez znaczenia były też ich słowa wsparcia kierowane bezpośrednio do rodziców, wolontariuszy, dzieci i organizatorów całej akcji. Dużo radości w akcję, uśmiechu i miłego zamieszania wprowadziły dzieci z grupy II, IV i V z Przedszkola Samorządowego w Gródku. Udział przedszkolaków stanowił wzór dla starszych kolegów i koleżanek bezinteresownej chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Miłą i słodką niespodziankę ze słowami „Na osłodę życia” dla wszystkich osób bezpośrednio zaangażowanych w akcję przekazał Filip Kalinowski, przedszkolak z grupy piątej. Wspólnymi siłami zebraliśmy 2 559,30 złotych. Rada Rodziców sprzedając pyszne słodkości i pizzę zebrała 1 007,30 zł. Natomiast młodsi wolontariusze z rodzicami zebrali 1552,00 zł. Cała suma zostanie przekazana na konto Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Lepsze Jutro” w Gródku z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację Patrycji Gryko. Przy dzisiejszej akcji pomagali: Marta Łukaszuk, Justyna Hryhorowicz, Małgorzata Tryznowska, Asia Bursa, Anna Gogiel, Adam Sałaskiewicz oraz Wiktoria Łukaszuk, Aleksandra Woronowicz, Oliwia Nowik, Zuzia Gabiec, Małgorzata Nos i pozostali wolontariusze. Wszystkim serdecznie dziękujemy jeszcze raz za okazane serce i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach charytatywnych organizowanych na terenie szkoły przez Szkolne Koło Młodszego Wolontariatu „Pomocnicy”.

Opiekunowie wolontariatu: Alina Gościk i Monika Jaroszuk.


Zabawa walentynkowa dla przedszkolaków


Obchody walentynek związane są z dniem św. Walentego. Większość z nas kojarzy ten dzień z miłością. Według nas ten dzień związany jest przede wszystkim z okazywaniem sobie troski, dobroci i przyjaźni. Bycie dla siebie miłym powoduje to, że stajemy się bardziej tolerancyjni wobec innych. Mamy też dobry humor i częściej się uśmiechamy. Sprzyja to naszemu zdrowiu. Chcąc rozpowszechnić takie myślenie o tym dniu postanowiliśmy zorganizować zabawę walentynkową dla przedszkolaków. Przygotowaliśmy gry i zabawy edukacyjne oraz ruchowe związane z tym świętem. W dniu 14 lutego, w trakcie trwania tzw. „okienka”, poszliśmy do p. Angeliki Fidziukiewicz Suchodoła do dzieci z grupy V z Przedszkole Samorządowe w Gródku. Przedszkolaki chętnie rozwiązywali przygotowane przez nas zagadki oraz wykonywali różne ćwiczenia ruchowe. Było dużo śmiechu i zabawy. Wszystkie dzieci za aktywny udział w zajęciach otrzymały dyplomy i drobny, słodki upominek. 
Młodsi wolontariusze: Ola Woronowicz, Wiktoria Łukaszuk, Weronika Kondraciuk

Po raz pierwszy w tym roku szykujemy się do zabawy charytatywnej „Akcja dla Patrycji”, w której każdy wygrywa niespodziankę. Niestety musimy stwierdzić, że posiadamy bardzo mało tych niespodzianek a nasza 12 letnia Patrycja, chora od urodzenia na bardzo rzadką i nieuleczalną chorobę mukopolisacharydozę typu III (choroba występuje raz na 100 tysięcy urodzeń) bardzo potrzebuje naszej pomocy. Postępująca choroba Patrycji uszkadza komórki i narządy ciała, w wyniku czego dochodzi do wyniszczenia całego jej organizmu. Patrycja przestała już chodzić a od niedawna nie może też przyjmować pokarmów drogą doustną. Podawanie pożywienia odbywa się teraz przez sondę PEG, wprowadzoną bezpośrednio do żołądka dziewczynki.

Jeśli ktoś posiada i chciałby nieodpłatnie przekazać na akcję książki, zabawki i inne fajne nowe gadżety (smycze, kubki, długopisy, notesy, kalendarze, koszulki itp.) to przynoście lub przesyłajcie do naszej szkoły. 6 marca 2018r. zorganizujemy zabawę charytatywną połączoną ze słodkim kiermaszem i całą zebraną kwotę przekażemy na konto Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Lepsze Jutro” z Gródka z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację Patrycji Gryko.

Na przyniesione przedmioty, za które serdecznie już dziękujemy, czekamy do końca lutego 2018 r.

Młodsi wolontariusze z opiekunami 
Aliną Gościk i Moniką Jaroszuk

Temat 26. Finału WOŚP

 „DLA WYRÓWNANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW”

 

Słowa Jurka Owsiaka skierowane do wolontariuszy „Witamy na 26. Finale WOSP! Życzymy, aby ten dzień sprawił Ci wielką przyjemność, abyś zapamiętał go na długo i aby uśmiech nie schodził z Twojej twarzy. Mamy nadzieję, że Twoje serce wypełni dziś radość, że nie tylko Ty, ale tysiące, naprawdę tysiące innych wolontariuszy wspólnie tworzy tę niesamowitą Orkiestrę, która pomaga najmłodszym…” Ten dzień pozostanie na długo w pamięci wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Gródku, zgłoszonych do białostockiego sztabu WOŚP, których 14 stycznia 2018r. wraz z nauczycielem p. Aliną Gościk i rodzicami można było spotkać na terenie Gródka i Mostowlan a w godzinach popołudniowych również w Białymstoku. Po raz kolejny Gabriela Chwojko, Julia Markowska, Julia Martyniuk, Sandra  Mieleszko, Wiktoria Łukaszuk, Alan Prus, ich rodzeństwo i oczywiście wspaniali rodzice pokazali, że nie straszny im mróz i zawsze są gotowi do działania, poświęcenia i wysiłku na rzecz potrzebujących.

Ten dzień pozostanie również w pamięci wszystkich ludzi o wielkich sercach, którzy nie przeszli obojętnie obok naszych wolontariuszy. Wszystkim z całego serca dziękujemy za życzliwość i hojność. To dzięki Wam Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie miała możliwość pozyskania m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

 

 

„Choinka od serca”

Integracja dzieci i młodzieży pełnosprawnej i niepełnosprawnej przynosi istotne korzyści dla obu stron. Uczy wzajemnej akceptacji, radości dawania, pozwala przełamywać wzajemne bariery, rozbudza świadomość, że wszyscy ludzie mają równe prawa, choć odmienne możliwości, jak również uczy mądrego, wzajemnego pomagania, w naturalny sposób, bez wyręczania.

Korzyści z integracji dzieci i młodzieży pełnosprawnej i niepełnosprawnej są więc ogromne. Rozumieją to wszyscy nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły. Na uwagę zasługuje fakt, iż coraz więcej rodziców zdaje sobie z tego sprawę. Są to wnioski wynikające z organizacji i przebiegu świątecznego spotkania „Choinka od serca”, która odbyła się 12.01.2018 roku na małej sali gimnastycznej. W tej wspaniałej zabawie wzięli udział wolontariusze ze szkolnego koła młodszego wolontariatu, chętni uczniowie z klas IV – VII SP, dzieci z drużyny zuchowej oraz oczywiście dzieci i młodzież niepełnosprawna. Cała sala gimnastyczna została tego dnia pięknie udekorowana, uczniowie gimnazjum rozstawili i obsługiwali sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy, nauczyciele wraz z młodymi wolontariuszami  przygotowali różne zabawy taneczne i ruchowe przy muzyce. Wszyscy chętnie bawili się kolorowymi chusteczkami, chustą Klanza, klockami, piaskiem terapeutycznym, folią i innymi przyborami. Dużo radości sprawiło też dzieciom łapanie baniek mydlanych, tworzenie zwierzątek z baloników oraz dekorowanie choinki. Oczywiście wyczerpani zabawą wszyscy uczestnicy mogli uzupełnić zapasy energii dzięki słodkiemu poczęstunkowi przygotowanemu nieodpłatnie przez panią Małgorzatę Tryznowską. Z wielkim też apetytem zjedzone zostały pizze podarowane i dostarczone przez p. Barbarę Kułakowską, właścicielkę  „Zajazdu przy granicy”. Były też owoce, napoje, kawka i herbata przygotowana przez wolontariuszy i ich rodziców. Na zakończenie zabawy zaproszeni goście otrzymali upominki przygotowane przez przyjaciół szkoły, dyrekcję szkoły oraz młodych wolontariuszy i ich rodziców. Były to mięciutkie poduszeczki, śliczne karmniki, pluszowe misie, zegarki na biurko zmieniające kolory, torby obcasypodlasia.pl i inne równie cudowne niespodzianki. Jeden z gości interesujący się historią otrzymał też wydawnictwa z tej dziedziny i wojenną grę planszową.

Dobra współpraca oraz zrozumienie wzajemnych potrzeb nauczycieli, dyrekcji szkoły, rodziców dzieci niepełnosprawnych oraz rodziców uczniów pełnosprawnych zaowocowała niezapomnianą zabawą i lepszym wzajemnym poznaniem się zarówno osób dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży.

Szczególnie dziękujemy rodzinom ze Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Lepsze Jutro” z Gródka  za przyjęcie zaproszenia i udział w zabawie choinkowej. Z całego serca dziękujemy też p. Małgorzacie Tryznowskiej za przepyszne słodkości, p. Barbarze Kułakowskiej za wyśmienite pizze, państwu Marcie i Piotrowi Łukaszuk za przepiękne karmniki, p. Adamowi Stankowiak za wspaniałe zegarki i praktyczne torebki, p. Danielowi Olesińskiemu za rozwijające materiały historyczne, p. Iwonie Kalinowskiej za prytulaśne poduszeczki, Katarzynie Kałajtan- Kondrusik i jej synowi Mikołajowi za duże, mięciutkie, pluszowe misie, p. Annie Grycuk i p. Danucie Garkowskiej za wspaniałe niespodzianki oraz p. Piotrowi Bancarewicz i p. Monice Mieleszko za wypożyczenie oświetlenia, które stworzyło wesoły nastrój.

Swoją pracą oraz wkładem rzeczowym wykazali się młodsi wolontariusze i ich rodzice: Karolina Bułatowicz, Gabriela Chwojko, Kamil Chwojko, Marta Gryc, Gabriela i Wiktoria Hryhorowicz, Mikołaj Kałajtan, Weronika Kondraciuk, Kinga Litwińczuk, Wiktoria Łukaszuk, Julia Markowska, Julia Martyniuk, Sandra Mieleszko, Alan Prus, Krystian Szeląg, Nikola Śliżewska, Gabriela Wildowicz i Aleksandra Woronowicz.

Organizacja całej imprezy nie byłaby możliwa bez pracy nauczycieli. Serdecznie dziękujemy paniom: Marii Abramowicz, Katarzynie Kokieć, Małgorzacie Kondrusik, Barbarze Konończuk, Alicji Malewskiej, Małgorzacie Wirkowskiej oraz Ewie Zielińskiej.

 

Opiekunowie młodszego wolontariatu Alina Gościk i Monika Jaroszuk.

 

 

 

 

SZKOLENIE WOLONTARIUSZY WOŚP

11 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej w Gródku odbyło się szkolenie wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak uniknąć zagrożeń w trakcie kwesty, jak nie paść ofiarą przestępstwa, w jaki sposób powiadomić policję w przypadku zagrożenia – na te pytania oraz wiele innych cennych wskazówek związanych z bezpieczeństwem przekazał 11 stycznia 2018r. na spotkaniu z wolontariuszami Kierownik Posterunku Policji w Gródku aspirant sztabowy Grzegorz Bazyluk.

W najbliższą niedzielę podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Gródku wraz z nauczycielem p. Aliną Gościk (zarejestrowanych w białostockim sztabie) i rodzicami można będzie spotkać w Gródku, Mostowlanach i Białymstoku. W tym roku celem kwesty będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

 

 


"Szlachetna Paczka"

Już po raz czwarty uczniowie, rodzice i wychowawcy klas VI razem z Pracownikami Salonu Firmowego „Plus” w Białymstoku stali się darczyńcami Szlachetnej Paczki. Wspólnymi siłami przygotowano i przekazano, do magazynu znajdującego się w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, paczkę dla rodziny p. Iwony, oznaczonej numerem PDL-2698-531433, pokazując, że los tej rodziny nie jest obojętny.

 

Pani Iwona jest matką dwójki dzieci. Aktualnie wychowuje córkę Ritę (1 rok), a jej syn Adam (5 lat) jest w rodzinie zastępczej. Najważniejszymi potrzebami rodziny była żywność trwała, na którą przeznaczana jest największa część budżetu domowego oraz środki czystości, których nie może zabraknąć przy rocznym dziecku. Ważne także są ubrania, gdyż Rita szybko z nich wyrasta. Pani Iwona potrzebowała również pomocy szkolnych ( papier kolorowy, plecak, bloki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik) a z wyposażenia mieszkania 2 dużych poduszek.

 

Oto kilka słów od wolontariusza, który opiekował się rodziną:

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

Późnym wieczorem pojechaliśmy busem z paczkami do rodziny. Pani Iwona była zaskoczona ilością darów. Na początku wręczyliśmy certyfikat udziału w projekcie i przeszliśmy do najciekawszej części wieczoru a mianowicie rozpakowywania. Pani Iwona powoli zaczęła rozrywać papier z kolejnych opakowań. Cieszyła się z każdego daru. Rita na początku zainteresowała piłeczką z dzwoneczkiem. Prawdziwym hitem okazał się pluszowy piesek. Po jego zobaczeniu uśmiech z twarzy Rity nie zniknął aż do końca wizyty. Po zrobieniu wspólnego zdjęcia zostawiliśmy szczęśliwą rodzinę z paczkami i wróciliśmy do magazynu.

Co chce przekazać wolontariusz?

Chciałbym serdecznie podziękować za owocną współpracę i pomoc przekazaną rodzinie. W trakcie odwiedzin można było wyczuć magię zbliżających się świąt. Otrzymane dary zdecydowanie pomogą rodzinie. Ze swojej strony chciałbym życzyć zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożonarodzeniowych. WESOŁYCH ŚWIĄT

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Dziękuję za okazanej mojej rodzinie serce. Córka była zachwycona prezentami dla niej i ilością wszystkiego. WESOŁYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT.

 

Parę dni po wręczeniu paczki dostaliśmy informację od wolontariusza opiekującego się rodziną, że otrzymane produkty  pomogły odciążyć budżet i zaoszczędzić pieniądze na czynsz wynajmowanego mieszkania, bo nie zawsze wystarcza na jego opłatę. Rodzina jest naprawdę zachwycona ilością otrzymanych paczek i produktów zarówno żywnościowych dla siebie i dzieci, jak i chemii gospodarczej.
Pani Iwona w styczniu ma rozprawę sądową, na której zapadnie decyzja czy jej starsze dziecko powróci do niej z rodziny zastępczej.

 

                                                                    Alina Gościk i Monika Jaroszuk


 

Podziękowanie od Zarządu Hajnowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Ciapek".


„Choinka od serca”
Serdecznie zapraszamy 12 stycznia 2018r. wszystkich chętnych na świąteczne spotkanie „Choinka od serca”, która zorganizowana będzie dla dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenia „Lepsze Jutro” z Gródka. Ideą przedsięwzięcia jest wzajemne poznanie się, nawiązanie nowych przyjaźni oraz integracyjna zabawa młodszych wolontariuszy z niepełnosprawnymi dziećmi i ich rodzeństwem podczas choinki połączonej z poczęstunkiem.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Szkolne Koło Młodszego Wolontariatu „Pomocnicy” wraz z opiekunami p. 
Aliną Gościk i p. Moniką Jaroszuk.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2017

Czy warto promować ideę wolontariatu w szkole? Ktoś mógłby powiedzieć, że w szkole uczniowie powinni się zajmować tylko nauką. Ale czy powinno być tak rzeczywiście? Naszym zdaniem nie. Oczywiście w naszej szkole dzieci i młodzież przede wszystkim się uczą, ale też zdobywają wiele ważnych społecznie umiejętności. Chcemy bowiem, aby nasi uczniowie nie tylko osiągali wysokie wyniki nauczania, na miarę swoich możliwości, ale również spełniali się w różnych rolach społecznych zarówno teraz, jak i w przyszłości. 
Zaangażowanie w różnego rodzaju akcje charytatywne uczy wrażliwości, tolerancji, cierpliwości, empatii, zrozumienia dla drugiego człowieka, ale również umiejętności planowania, współpracy i poczucia odpowiedzialności za siebie i innych. Dzięki pracy w szkolnym wolontariacie wzrasta u uczniów poziom wiedzy z zakresu problemów współczesnego świata np. wykluczenia społecznego i niepełnosprawności. Z tych też względów w naszej szkole staramy się zachęcać uczniów do udziału w akcjach wolontarystycznych. Oczywiście, ze względów organizacyjnych, część naszych wychowanków uczestniczy w nich bezpośrednio, jako organizatorzy, a część pośrednio jako uczestnicy loterii fantowych lub jako kupujący ciasta i ciasteczka na słodkich kiermaszach. 
Tegoroczne podsumowanie pracy Szkolnego Koła Młodszego Wolontariatu „Pomocnicy” oraz Szkolnego Klubu Wolontariuszy klas gimnazjalnych odbyło się podczas Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, które obchodzone jest 5 grudnia. Tego dnia, w trakcie szkolnego apelu, uczniom klas IV-VII oraz II-III gimnazjum została przedstawiona prezentacja multimedialna w której przybliżono idee wolontariatu a najbardziej aktywni wolontariusze zostali nagrodzeni dyplomami. Swoje wrażenia z pobytu w Gródku oraz pracy w szkole przedstawiły również wolontariuszki z wolontariatu europejskiego. Wspaniałym podsumowaniem apelu było przekazanie przez Zastępcę Dyrektora panią Danutę Garkowską dla pani Krystyny Skrzyckiej z Fundacji „Pomóż Im” Onkologia i Hospicjum dla Dzieci, koordynatora wolontariatu i kampanii „Pola Nadziei”, czeku na kwotę 600 złotych na rzecz 3 letniej Oli w ramach akcji „Przeczytaj list do Świętego Mikołaja”. Pieniądze zostały zebrane tego samego dnia przez wolontariuszy w trakcie loterii fantowej oraz słodkiego kiermaszu. Kolejny raz okazało się, że zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy Gródka i okolic to wspaniali ludzie o wrażliwych sercach. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy uczestniczyli w tych akcjach, a szczególnie osobom, które dostarczyły tzw. fanty na loterię oraz tym, którzy przygotowali super smaczne słodkie wypieki.
Serdecznie dziękujemy za przepyszne smakołyki:
Sebastianowi i jego mamie p. Ewelinie Karczemnej,
Weronice i jej mamie p. Katarzynie Kondraciuk,
Aleksandrze i jej mamie p. Ewie Woronowicz,
Kacprowi i jego mamie p.Agnieszce Walasek,
Wiktorii i jej mamie p. Marcie Łukaszuk,
Weronice i jej mamie p. Joannie Majewskiej,
Karolinie i jej mamie p. Beacie Bułatowicz,
Marcie i jej mamie p. Małgorzacie Gryc,
Gabrieli i jej mamie p. Małgorzacie Chwojko,
Gabrieli i jej mamie p. Dorocie Wildowicz,
Krzysztofowi i jego mamie p. Annie Kułakowskiej,
Katarzynie i jej mamie p.Agnieszce Zawadzkiej,
Aleksandrze i jej mamie p. Joannie Treska,
Jakubowi i jego mamie p. Dorocie Latos,
p. Bożenie Gąsowskiej wychowawczyni klasy Ia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za udział i zaangażowanie w akcje charytatywne na rzecz potrzebujących oraz p. Ewie Zielińskiej za wsparcie całego przedsięwzięcia.

Opiekunowie wolontariatu (młodszego i klas gimnazjalnych)
Alina Gościk, Monika Jaroszuk, Joanna Ostapczuk.

Podziękowania od Fundacji "Pomóż Im" Onkologia i Hospicjum dla Dzieci


Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który obchodzimy 5 grudnia, starsi wolontariusze z naszej szkoły zawitali w Samorządowym Przedszkolu w Gródku. Odwiedzili grupę pani Aliny Hajduczenia, gdzie przygotowali zajęcia edukacyjne na temat ,,Woda - podstawowe źródło życia”. Dzieci poznały najważniejsze informacje o wodzie, a potem brały udział w zabawach ruchowych. Zajęcia przeprowadziły wolontariuszki Agata Kardasz, Beata Antonowicz, Marzena Urwan.

Podczas zajęć o „Zdrowym odżywianiu” przedszkolaki wysłuchały wiersza o witaminach i odpowiadały na zadane pytania. Następnie dzieci grupowały zdrowe produkty od niezdrowych. Na koniec uczestniczyli w zabawie ruchowej. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia.
Wolontariuszki - Agnieszka Bilkiewicz, Karolina Walasek, Nikola Bursa

Szkolne Koło Młodszego Wolontariatu „Pomocnicy” Międzynarodowy Dzień Wolontariusza świętowało razem z dziećmi i nauczycielami z grupy V z Przedszkole Samorządowe w Gródku. Zajęcia „Witamy w krainie bajek, baśni i …” przeprowadzili: Aleksandra Woronowicz (Alicja), Karolina Bułatowicz (Klucznik), Alan Prus (piłkarz z Supa Strikas), Sandra Mieleszko i Gabriela Hryhorowicz (jednorożce), Julia Markowska (Bella), Kinga Litwińczuk (panda), Julia Martyniuk (cyganka). Były zagadki utrwalające znajomość bajek i postaci w nich występujących, gry i zabawy zręcznościowe i integracyjne. Było też słodko, miło i przyjemnie. Na zakończenie zajęć najmłodsi wolontariusze otrzymali podziękowania za udział i zaangażowanie w akcję charytatywną na rzecz Schroniska „Ciapek” w Hajnówce.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA!!!

 

Z tej okazji 5 grudnia 2017r.

na holu głównym odbędzie się

kiermasz słodkości i loteria fantowa.

 

Zebrane pieniądze zostaną przekazane Fundacji „Pomóż Im”

Białostockie Hospicjum dla Dzieci

na akcję

„Przeczytaj list do Świętego Mikołaja”.

 

Nasz prezent trafi do 3-letniej Oli, która marzy o sankach i jakimś drobiazgu.

 

 

ZAPRASZAMY   

 

 

                           Wolontariusze

Duże, małe, brązowe lub kolorowe, puchate, mięciutkie, pluszowe misie i inne maskotki opanowały dziś naszą szkołę. 
Dnia 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. 
Pluszowe misie są chyba najpopularniejszą zabawką świata! Każdy miał lub ma swojego misia. Nadal może być wspaniałym prezentem. Misie zrobiły się tak popularne, że zaczęły powstawać o nich bajki. Jako główna postać wielu filmów oraz książek, mają za zadanie dotrzeć do dzieci z przesłaniem, którew zależności od wieku, ma wnieść w ich życie określoną naukę lub zabawę. Najsławniejsze misie, to prawdopodobnie Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Coralgol, Miś Paddington, Miś Yogi, Gumisie. 
Pluszowy miś jako zabawka jest, symbolem łagodności, opiekuńczości, radości, dobroci, wrażliwości, pocieszenia w trudnych chwilach, jest ostoją i inspiracją do rozwoju. Może mieć działanie łagodzące różne stany lękowe, odprężające, ma też pozytywny wpływ na łagodzenie skutków stresu. 
Dzisiejszy dzień w naszej szkole był pełen uśmiechów oraz wspólnej zabawy. Wszystkie klasy, które przyniosły swoje maskotki otrzymały słodki poczęstunek ufundowany przez Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Part. M i A Chrzanowskich w Gródku. Jednak najwięcej radości sprawił dzieciom i młodzieży sam fakt zaprezentowania swojej maskotki kolegom oraz koleżankom i możliwość zabawy z pluszakiem. Każdy był dumny ze swojej zabawki, nikt nie musiał się wstydzić, że ma ulubioną maskotkę, która przynosi mu radość i ulgę w trudnych życiowych chwilach. Dobry przykład dali również nauczyciele przynosząc swoje zabawki. Wszyscy uczniowie byli dla siebie jakby milsi, częściej się uśmiechali, a dyscyplinujące uwagi nauczycieli nie sprawiały aż tyle przykrości co na co dzień. 
Dzień Pluszowego Misia w szkole zorganizowało Szkolne Koło Młodszego Wolontariatu „Pomocnicy” wraz z opiekunami p. Aliną Gościk i p. Moniką Jaroszuk.

Dzień Pluszowego Misia

Szkolne Koło Młodszego Wolontariatu "Pomocnicy" oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Part. M i A Chrzanowskich w Gródku zapraszają!

Było pysznie i słodko

Opiekunowie Szkolnego Koła Młodszego Wolontariatu „Pomocnicy” pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowaniu „Słodkiego kiermaszu”, który odbył się 20 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej w Gródku na rzecz Fundacji „Pomóż Im” Białostockie Hospicjum dla Dzieci. 
Za ten miły i słodki gest gorąco dziękujemy: 
Alanowi i jego mamie p. Judycie Prus, 
Karolinie i jej mamie p. Beacie Bułatowicz, 
Mikołajowi i jego mamie p. Katarzynie Kałajtan – Kondrusik, 
Julii i jej mamie p. Agnieszce Martyniuk, 
Julii i jej mamie p. Ewie Markowskiej, 
Wiktorii i Gabrysi oraz ich mamie p. Justynie Hryhorowicz, 
Aleksandrze i jej mamie p. Ewie Woronowicz, 
Sandrze i jej mamie p. Justynie Mieleszko, 
Kacprowi i jego mamie p. Agnieszce Walasek, 
Gabrieli i jej mamie p. Małgorzacie Chwojko, 
Julii i jej mamie p. Iwonie Nowik, 
Katarzynie i jej mamie p. Annie Bielenia oraz 
Igorowi i jego mamie p. Małgorzacie Tryznowskiej.
Dzięki Waszym wspaniałym wypiekom i innym słodkościom, które były ucztą dla oka i podniebienia oraz wzorowej pracy wszystkich wolontariuszy, kiermasz przygotowany był perfekcyjnie.

Podziękowania kierujemy również do wszystkich kupujących uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, którzy swoją hojnością wsparli nasze przedsięwzięcie.
Zebrana kwota 676 zł 60 groszy przekazana została na konto o numerze 44 1160 2202 0000 0000 9776 5536 Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci.

Opiekunowie młodszego wolontariatu: Alina Gościk i Monika Jaroszuk

Słodki kiermasz na rzecz Fundacja "Pomóż Im" Hospicjum dla Dzieci
ZAPRASZAMY!

„Nadzieja zawieść nie może …” 
19 października wolontariusze ze Szkolnego Koła Młodszego Wolontariatu „Pomocnicy” wraz z nauczycielami i przedstawicielami klas IV-VII i gimnazjum zasadzili przed szkołą żonkile – symbole pamięci, szacunku i nadziei, przystępując tym samym do kampanii społecznej „Pola Nadziei”. „Pola Nadziei” to edukacja i propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Fundacja "Pomóż Im" Hospicjum dla Dzieci od początku koordynuje akcję na terenie województwa podlaskiego a tegorocznym mottem są słowa zawarte w Liście do Rzymian „Nadzieja zawieść nie może…”.

Szkolne Koło Młodszego Wolontariatu „Pomocnicy” wraz z opiekunami p. Aliną Gościk i p. Moniką Jaroszuk pragną serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom za przekazane prezenty na rzecz Schroniska dla bezdomnych psów „Ciapek” w Hajnówce. Dzięki Waszej życzliwości i hojności udało nam się zebrać: 

89,50 kg suchej karmy
10 kg kiełbasy dla psów 
6,80 kg makaronu
5 szt. smakołyków
15 puszek karmy 
4 szt. karmy w saszetkach
2,40 kg. kaszy jęczmiennej
5 kg. ryżu oraz atrakcyjne akcesoria dla zwierząt (zabawki, miski, smycze, szelki, legowisko, koce, poduszki).

Prezenty przekazali: Mikołaj Kałajtan, Kamil Chwojko, Julia Polech, Dominik Fiłonik, Aleksandra Woronowicz, Gabriela Hryhorowicz, Kinga Grochowska, Sandra Mieleszko, Julia Markowska, Wiktoria Hryhorowicz, Julia Martyniuk, Karolina Bułatowicz, Wiktoria Gogiel, Maja Litwin, Michał Martyniuk, Sebastian Sokołowski, Kuba Grochowski, Michał Ławniczuk, Natalia Gogiel, Maja Mieleszko, Michał Kułakowski, Maja Popławska, Wiktoria Kubiak, Julia Nos, Nataniel Baczyński, Krzysztof Kochanowicz, Sebastian Bielenia, Michał Kokieć, Radosław Sapieżko, Natalia Łukoszyk, Michał Łukoszyk, Natalia Karpowicz, Błażej Litwin, Sonia Kochanowicz, Konrad Krysiuk, Kuba Oracz, Julia Kozłowska, Staś Mąka, Przemek Sapieżko, Igor Łowicki, p. Zofia Kruszewska oraz cała grupa V z Przedszkola Samorządowego w Gródku wraz z paniami Angeliką Fidziukiewicz Suchodoła, Agnieszką Litwin, Ewą Gasperowicz i Sylwią Gościk. Dziękujemy nauczycielom p. Bożenie Gąsowskiej, p. Ewie Klimowicz, p. Małgorzacie Kondrusik, p. Katarzynie Kokieć, p. Barbarze Mukosiej i p. Barbarze Konończuk za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.

To Wasz, każdy nawet najdrobniejszy dar serca i pomoc, uratuje życie i zdrowie bezdomnych piesków, umożliwi im przetrwanie trudnego, zimowego okresu.
Jeszcze raz serdecznie Wam DZIĘKUJEMY 

Zbiórka żywności „Podziel się dobrym posiłkiem"


29 - 30 września 2017 roku odbyła się ogólnopolska zbiórka żywności „Podziel się dobrym posiłkiem” prowadzona przez Federację Polskich Banków Żywności, w której co roku bierze udział ponad 2000 sklepów i 40 000 wolontariuszy. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z klasy II gimnazjum zebraliśmy  ponad 180 kg żywności, która została przekazana potrzebującym dzieciom z naszej szkoły. Za pomoc w przygotowaniu, przeprowadzeniu zbiórki, za zaangażowanie i współpracę na rzecz akcji i osób potrzebujących dziękuję wolontariuszom: Patrycji Gogiel, Dianie Kozłowskiej, Izie Trochomczyk, Agnieszce Bilkiewicz, Karolinie Walasek, Nikoli Bursa, Oldze Sajewskiej, Wojciechowi Gryko, Luizie Gryszko, Katarzynie Litwin.

 

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariusza - Joanna Ostapczuk

 

 

Pomoc Schronisku "Ciapek" w Hajnówce

 

Każdy z nas może przyczynić się do polepszenia życia bezdomnych psów!

Akcja trwa do 6.10.2017r.

Sobota 23 września była pracowitym dniem dla wolontariuszy ze Szkolnego Koła Młodszego Wolontariatu "Pomocnicy" działającego w Szkole Podstawowej w Gródku. Dwudziestu wolontariuszy wraz z opiekunem p. Aliną Gościk oraz Paniami ze Stowarzyszenia Aktywny Senior aktywnie włączyli się w akcję „Pomoc dla Ciapka” organizowaną przez Firmę Grand Service. Produkcja i serwis odzieży roboczej. Wspólnymi siłami uszyto ponad trzydzieści legowisk dla bezdomnych psów ze Schroniska Ciapek Hajnówka. Młodsi wolontariusze włożyli dużo serca i ciężkiej pracy, za co należą się im olbrzymie podziękowania.

 


Szkolne Koło Młodszych Wolontariuszy "Pomocnicy" przyłączyło się do akcji "Pomoc dla Ciapka". Już w sobotę 23.09.2017r. o godz. 9.00 wyruszamy do Grand Service, aby pomóc w krojeniu kawałków materiału na mniejsze i uzupełnianiu gotowych poszewek. Serdecznie zapraszamy wolontariuszy oraz wszystkich uczniów, którzy chcą zostać wolontariuszami oraz posiadają wolną chwilę i ochotę, aby pomóc w przygotowaniu legowisk dla czworonogich<.   Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do opiekunek wolontariatu p. Aliny Gościk lub p. Moniki Jaroszuk.

 

Nakrętki dla Milenki

 

Od 4 września wznowiliśmy akcję „Nakrętki dla Milenki”. Dołóżmy wszelkich starań, aby dziewczynka w następnym roku, a może i wcześniej, po raz kolejny pojechała na turnus rehabilitacyjny. 
Nakrętki można przynosić do sali numer 9 lub 6s.
A. Gościk, M. Jaroszuk

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

Konkurs „Żonkilowy Dzień Nadziei” został nierozstrzygnięty.

Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania.

W czerwcu 2017r. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku odbyło się podsumowanie VII edycji kampanii społecznej "Pola Nadziei".
W szkole podstawowej aktywnie działa Szkolny Klub Młodszego Wolontariatu. Młodzi wolontariusze wraz z opiekunami p. Aliną Gościk i p. Moniką Jaroszuk przy dużym wsparciu rodziców w ramach tej kampanii przeprowadzili na terenie szkoły akcje charytatywne m.in. „Serduszkową zgadywankę” jak również zbiórkę publiczną „Żonkilowa kwesta” na podstawie zezwolenia wydanego przez Ministerstwo. Pieniądze zebrane podczas całej tegorocznej kampanii zostały przekazane Fundacji „Pomóż Im”, która prowadzi Domowe Hospicjum dla Dzieci i od początku koordynuje przebieg tej ogólnopolskiej akcji w regionie. Zebrana kwota przeznaczona zostanie nie tylko na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci ale także na wielki projekt Fundacji, czyli budowę domu opieki wyręczającej „Arka” połączonego z hospicjum. Wspólnie z wolontariuszami i ich rodzicami zebraliśmy 2170,41 zł. Oczywiście odniesiony przez nas sukces nie byłby możliwy bez wspaniałych darczyńców oraz księży Mikołaja Ostapczuka, Stanisława Kochanowskiego, Sławomira Jakimiuka oraz Eugeniusza Michalczuka.

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Podziękowanie

 

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz uczestnikom zabawy charytatywnej "Akcja dla Oliwki"To dzięki Wam Oliwka wznowiła uczęszczanie na dodatkowe zajęcia prowadzone wg. metody krakowskiej 

Dzięki pieniążkom zebranym w zabawie charytatywnej dla Oliwii przeprowadzonej przez wolontariuszy z Zespołu Szkół w Gródku w dniu 28.04.17 r. wznowiliśmy uczęszczanie na dodatkowe zajęcia prowadzone wg metody krakowskiej.
Metoda Krakowska jest neurobiologiczną terapią przeznaczoną dla dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi i genetycznymi. Składa się z wielu technik, którymi pracuje się z dzieckiem tak ,by osiągnąć kolejne etapy wszystkich funkcji poznawczych, w tej samej kolejności jak przy rozwoju zdrowego dziecka. W głównej mierze terapia skupia się na budowaniu języka w umyśle dziecka oraz na nauce komunikacji. 

Każdego człowieka powinna cechować otwartość, entuzjazm, empatia, odpowiedzialność, zaangażowanie, sprawne działanie w sytuacjach stresowych i kontaktach z ludźmi, umiejętność wyznaczania i przestrzegania granic, znajomość swoich mocnych i słabszych stron oraz sposobów pomocy sobie, a także innym. Wszystkie te cechy można kształtować w różny sposób na przykład poprzez kontakt z ludźmi niepełnosprawnymi w sytuacjach codziennych lub poprzez wspólną zabawę. To właśnie we wspólnej zabawie z niepełnosprawnymi osobami uczestniczyli wyróżniający się wolontariusze z klas piątych w trakcie spotkania integracyjnego „Dobra Wola” w Nowej Woli. W czasie spotkania odbyły się występy wokalne dzieci oraz osób dorosłych. Można było rozwinąć swoje zdolności taneczne w trakcie ZUMBY oraz przy przebojach muzyki disco-polo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejazdy samochodami terenowymi. Natomiast wiedza przyrodnicza dawała możliwość wygrania drobnych upominków przygotowanych przez Lasy Państwowe. W trakcie spotkania odbyły się też prezentacje: Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Ratownictwa Medycznego oraz prezentacja uczniów Szkoły Policealnej nr. 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku, Wszyscy wspaniale się bawili. 
Serdecznie dziękujemy Kierownikowi, Kadrze oraz Uczestnikom Wtz Nowa Wola za zaproszenie nas na to wyjątkowe spotkanie. Było nam bardzo miło, że pamiętaliście o nas. Życzymy Wam wspaniałych pomysłów na kolejne dni i wielu sukcesów w realizacji zamierzonych działań.
Dyrekcja oraz wolontariusze z klas piątych z opiekunami.

"A nadzieja może wszystko..." Pod takim hasłem 21 maja 2017r. odbyła się główna część siódmej edycji Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Pola Nadziei”, podczas której mieszkańcy naszej gminy po raz kolejny okazali wsparcie dla Fundacji „Pomóż Im”, prowadzącej jedyne w regionie Domowe Hospicjum dla Dzieci. Zbiórka publiczna odbyła się na terenie Parafia prawosławna pw. Narodzenia Bogurodzicy w Gródku i Parafii Rzymskokatolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gródku oraz Parafia św. Jana Teologa w Mostowlanach

Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wrzucili datek do puszki, tym samym okazując serce dla dzieci z chorobami nowotworowymi, dla których liczy się każdy dzień. 
Serdecznie dziękujemy wolontariuszom i ich rodzicom: Karolinie i jej mamie p. Beacie Bułatowicz, Alanowi i jego mamie p. Judycie Prus, Mikołajowi i jego mamie p. Katarzynie Kondrusik- Kałajtan, Gabrieli i jej mamie p. Dorocie Wildowicz, Sandrze Mieleszko, Kamilowi Chwojko, Julii Markowskiej, Gabrieli Chwojko i Maciejowi Jakimiuk. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Doroty Wildowicz, która przekazała środki finansowe na zakup żonkili. 
Cała akcja nie byłaby możliwa bez duchowego wsparcia proboszczów Ks. mitrata Mikołaja Ostapczuka, Ks. Kanonika Stanisława Kochanowskiego, Ks. prot. Sławomira Jakimiuka oraz wikarego Ks. mitrata Eugeniusza Michalczuka. Wszystkim księżom bardzo dziękujemy.

Opiekunowie młodszego wolontariatu: Alina Gościk i Monika Jaroszuk

„Pola Nadziei” to siódma edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej, którą na Podlasiu od początku koordynuje Fundacja „Pomóż Im”, prowadząca jedyne w regionie domowe hospicjum dla dzieci. Hasło tegorocznej odsłony brzmi „A nadzieja może wszystko…”. Nieodłącznym elementem każdej edycji jest tzw. „Żonkilowa” kwesta, którą w tym roku zaplanowano na niedzielę 21 maja. Tego dnia na terenie Gródka i Mostowlan można będzie spotkać wolontariuszy z Zespołu Szkół w Gródku z puszkami kwestowymi, którzy pod opieką rodziców i nauczycieli będą zbierać datki na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci. Wolontariusze będą ubrani w charakterystyczne żółte peleryny z czerwonym logo Fundacji „Pomóż Im”. Każdy darczyńca w zamian za wrzucony datek otrzyma żonkila symbolizującego nadzieję.

Szkolne Koło Młodszego Wolontariatu „Pomocnicy” zostało zgłoszone do konkursu „Wolontariusz Roku” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem konkursu jest szerzenie idei wolontariatu wśród młodych ludzi oraz popularyzacja pozytywnych postaw i działań młodzieży szkolnej. Konkurs wpisuje się w ideę ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej roku szkolnego 2016/2017 – „Roku Wolontariatu”.
Bardzo trudno było w tak krótkim, regulaminowym 120 - sekundowym filmie uchwycić wszystkie działania naszych młodszych wolontariuszy. Skalę działań oraz widoczne i realne efekty ich dobrowolnej i bez wynagrodzenia pracy można było obserwować na co dzień. 
Zapraszamy do obejrzenia przesłanego na konkurs filmuhttps://www.youtube.com/watch?v=7cIybJZCwNA 
Trzymajcie kciuki! Nawet jeśli nie wygrają, dla nas i tak już są zwycięzcami <3 
Opiekunowie młodszego wolontariatu
Alina Gościk i Monika Jaroszuk

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).
Te słowa "Dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego" może powiedzieć każdy, kto pomógł w organizacji lub brał udział w zabawie charytatywnej „Akcja dla Oliwki”.
Wolontariusze wraz z opiekunami ze Szkolnego Koła Młodszego Wolontariatu „Pomocnicy” pragną podziękować Wszystkim DARCZYŃCOM oraz UCZESTNIKOM dzisiejszej „Akcji dla Oliwki” za dobre serce, wsparcie, aktywny udział i pomoc. Szczególne podziękowania za całodzienne wsparcie kierujemy do p. Monika Mieleszko i p. Marty Łukaszuk. 
Do charytatywnej akcji aktywnie włączyła się Rada Rodziców Zespołu Szkół W Gródku oraz Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Lepsze Jutro” w Gródku ze słodkim kiermaszem. Dziękujemy WSZYSTKIM kochanym rodzicom za pyszne słodkości, które wszystkim bardzo smakowały. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu wielu osób zebraliśmy 3068,67 zł, w tym z kiermaszu słodkości 970,00 zł natomiast z zabawy charytatywnej 2098,67 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Stowarzyszenia „Lepsze Jutro” w Gródku z przeznaczeniem na terapię i rehabilitację Oliwii Bielenia.

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach charytatywnych organizowanych na terenie szkoły przez Szkolne Koło Młodszego Wolontariatu „Pomocnicy”.

Wiedząc, że czytanie książek wspiera rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny dziecka wolontariusze ze Szkolnego Koła Młodszego Wolontariatu „POMOCNICY” działającego w Szkole Podstawowej czytali bajki dla przedszkolaków z grupy V z Przedszkola Samorządowego w Gródku.

Przed nami kolejna zabawa charytatywna „Akcja dla Oliwki”, która odbędzie się 28.04.2017r. (piątek) Oliwia urodziła się 10 czerwca 2011r. z wadą genetyczną Trisomia 21. Aby radzić sobie w przedszkolu oraz codziennym życiu i dobrze funkcjonować wśród otoczenia musi dużo ćwiczyć. Od niedawna dziewczynka coraz więcej mówi. Widać, że samodzielnie komunikuje się i sprawia jej to przyjemność. Jest dziewczynką bardzo chętną do pracy a rodzice starają się nieustannie wspierać jej rozwój, uczestnicząc w różnych formach terapii i rehabilitacji. Jest też pod stałą opieką wielu lekarzy i specjalistów. Wspólnie dajmy jej szansę na lepszą przyszłość. 
Akcja odbędzie się na holu przy bibliotece. W naszej zabawie każda osoba za jedyne 2 zł i prawidłową odpowiedź na zadane pytanie otrzymuje niespodziankę. Do wygrania mamy koszulki, gry komputerowe, piłki, kubki, książki, maskotki, biżuterię, zabawki i inne fajne gadżety, m.in. smycze, długopisy, notesy, kalendarze, itp. W ramach akcji można będzie również nabyć za „trochę” wyższą cenę inne ciekawe przedmioty. 
Zebrana kwota zostanie przekazana na konto Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Lepsze Jutro w Gródku.

Jednocześnie zwracamy się do WSZYSTKICH o nieodpłatne przekazywanie fantów, gadżetów i ciekawych rzeczy z przeznaczeniem na naszą akcję charytatywną dla Oliwki. Na przyniesione przedmioty czekamy do 24.04.2017r.

Wolontariusze SP z opiekunami 
Aliną Gościk i Moniką Jaroszuk.

Podziękowanie
W imieniu Jasia, chcielibyśmy z całego serca podziękować wolontariuszom szkolnym oraz Pani Alinie Gościk i Pani Monice Jaroszuk, za uzbieranie pieniędzy które zostały przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów zakupu Specjalistycznego fotelika samochodowego. Fotelik kosztował 5600zł z czego nasz wkład to 840zł. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc.
Jaś z rodzicami

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - Janusz Korczak 
W piątek 24 lutego 2017r. po raz kolejny dorośli mieszkańcy naszej gminy oraz uczniowie Zespołu Szkół w Gródku udowodnili, że mają wielkie serca wrażliwe na krzywdę ludzką i potrzeby drugiego człowieka. W godzinach przedpołudniowych młodzi wolontariusze z klas Va, Vb oraz VIb wraz z rodzicami i opiekunami wolontariatu przeprowadzili „Akcję dla Szymonka”. Podczas zabawy charytatywnej można było kupić za niewielką sumę książki, drewniane donice i stolnice oraz przedmioty rękodzielnicze, a nawet zabawki. Przeprowadzony też został konkurs ofert na Ikonę Matki Bożej „Pokrow” przywiezionej z Kijowskiego Pieczerskiego Klasztoru na Ukrainie. Wszyscy chętni mogli też wziąć udział w zabawie fantowej. Naszą akcję wspomogła też czynnie Rada Rodziców dokładając swoją cegiełkę w postaci kiermaszu przepysznych ciast, mufinek i innych słodkości.
Oczywiście całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez wspaniałych, wrażliwych na krzywdę innych, darczyńców, którzy podarowali wiele pięknych i praktycznych przedmiotów przeznaczonych na sprzedaż a także atrakcyjnych fantów niezbędnych do zorganizowania zabawy fantowej.
Składając podziękowanie, pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób w „Akcję dla Szymonka” zebraliśmy kwotę 1870,00 zł, którą razem z kwotą 621,00 zł uzyskaną przez Radę Rodziców z kiermaszu słodkości, przekazaliśmy na konto Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Lepsze Jutro w Gródku z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację Szymona. 
Z całego serca jeszcze raz serdecznie dziękujemy wspaniałym darczyńcom oraz wszystkim osobom, które kupując różne przedmioty oraz losując pytanie podarowały nie tylko swoje pieniądze, ale przede wszystkim swoje serce dla Szymonka.
Opiekunowie wolontariatu
Alina Gościk i Monika Jaroszuk

„Akcja dla Szymonka”

Przed nami kolejna zabawa charytatywna „Akcja dla Szymonka”, który wymaga intensywnej terapii SI.
Akcja odbędzie się 24.02.2017r. (piątek) na holu przy bibliotece. W naszej zabawie każda osoba za jedyne 2 zł.
i prawidłową odpowiedź na zadane pytanie otrzymuje niespodziankę. Do wygrania mamy gry komputerowe, koszulki, kubki, książki, maskotki, zabawki i inne fajne gadżety m.inn. smycze, długopisy, notesy, kalendarze, itp.

W ramach akcji można będzie również zakupić, za trochę wyższą cenę, inne ciekawe przedmioty.

Zebrana kwota zostanie przekazana na konto Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Lepsze Jutro w Gródku.

Tego dnia również będzie można kupić słodkości, które będą sprzedawane przez Radę Rodziców. Pieniądze przeznaczone zostaną na ten sam cel – dla SZYMONKA <3

Wolontariusze SP z opiekunami 
Rada Rodziców Zespołu Szkół w Gródku

Przed nami kolejna zabawa charytatywna „Akcja dla Szymonka”, w której każdy wygrywa niespodziankę. Niestety mamy bardzo mało tych niespodzianek a nasz Szymonek pilnie wymaga intensywnej terapii SI. Zajęcia są tylko prywatne i ich miesięczny koszt wynosi 700 zł. W takich zajęciach dziecko musi uczestniczyć min. rok. 
Jeśli ktoś posiada w dobrym stanie książki, zabawki i inne fajne nowe gadżety (smycze, kubki, długopisy, notesy, kalendarze, koszulki itp.) to przynoście lub przesyłajcie do naszej szkoły. Pod koniec lutego zorganizujemy zabawę a zebraną kwotę przekażemy na konto dla Szymonka, który wymaga stałej pomocy terapeutycznej w walce o samodzielność. https://www.facebook.com/justyna.turczynska.3?fref=ts
Alina Gościk i Monika Jaroszuk

25. Finał WOŚP zagrał dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopedriatycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
15 stycznia 2017r. w godzinach przedpołudniowych wolontariuszy z Zespołu Szkół w Gródku, zgłoszonych do sztabu w Białymstoku, wraz z nauczycielem i rodzicami można było spotkać na terenie Gródka a w godzinach późniejszych w Białymstoku. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrym ludziom o wielkich sercach, którzy nie przeszli obojętnie obok naszych wolontariuszy. Dziękujemy za Waszą życzliwość i hojność.
Dziękujemy naszym wolontariuszom Karolinie Bułatowicz , Gabrieli Chwojko, Julii Martyniuk, Sandrze Mieleszko, Wiktorii Łukaszuk, Alanowi Prus, Julii Markowskiej, ich rodzeństwu i oczywiście wspaniałym rodzicom. Po raz kolejny pokazaliście swoją gotowość do działania, poświęcenie i wysiłek na rzecz potrzebujących. 

 

Kolejny rekord WOŚP!

Po raz kolejny mieszkańcy naszej gminy pokazali, że mają wielkie serca i chęć niesienia pomocy. To dzięki Wam za pieniądze, które trafiły do puszek zakupiony zostanie kolejny specjalistyczny sprzęt medyczny dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewniona zostanie godna opieka medyczna seniorom. Serdeczne podziękowania jeszcze raz składam dzielnym wolontariuszom, którzy mimo minusowej temperatury wytrwale zbierali pieniądze na szczytny cel. 
Otrzymaliśmy informację ze Sztabu WOŚP w Białymstoku, w którym byliśmy zarejestrowani, że w kweście ulicznej uzbieraliśmy 2 682, 41 zł. 
A oto słowa, które przekazał nam koordynator ds. wolontariuszy „Na początku chcemy Wam wszystkim serdecznie pogratulować tegorocznej zbiórki! Jak już na pewno wiecie w tym roku po raz kolejny pobiliśmy rekord! Podczas tegorocznego Finału białostoczanie zebrali 401557,75zł! Chcemy również Wam podziękować, że poświeciliście swój czas i podczas tego wyjątkowego dnia byliście razem z nami. Bez Was ten Finał by się nie odbył. Dodawaliście nam energii przez cały dzień. Mamy nadzieję, że naładowani pozytywną energią spotkamy się już podczas 26 Finału. Przesyłamy Wam dużo uśmiechu na cały rok! Do zobaczenia podczas kolejnego Finału!”.

Jeszcze raz wszystkim z całego serca dziękuję i pamiętajcie 
GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JESZCZE JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!
Alina Gościk

Alina Gościk

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

We wtorek 10.01.2017r. w Zespole Szkół w Gródku odbyło się spotkanie policji z wolontariuszami, którzy pod opieką p. Aliny Gościk i rodziców, w najbliższą niedzielę kwestować będą na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas szkolenia st. aspirant Grzegorz Bazyluk omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa i zachowania się kwestujących, przekazał rady i wskazówki jak nie paść ofiarą przestępstwa oraz w jaki sposób powiadomić policję w przypadku zagrożenia. W związku z tym, że kwestowanie odbywać się będzie również w godzinach popołudniowych na zakończenie spotkania wolontariusze otrzymali opaski odblaskowe celem podniesienia bezpieczeństwa na drogach.

Jesteśmy przygotowani na niedzielę! <3 <3 <3 Pomimo przeziębień wspieramy WOŚP :) W godzinach 9.00 - 13.00 w Gródku i okolicach spotkacie wolontariuszy z puszkami, później wyruszamy do Białegostoku. :D 25. Finał łączy nas ze wszystkimi ludźmi dobrej woli na całym świecie. Ten nieprawdopodobnie piękny i radosny dzień czyni nas lepszymi dla siebie i dla innych. Zróbcie wszystko, aby przeżyć go najwspanialej pokazując innym, że idea wolontariatu pomaga lepiej żyć <3

Bajkowe prezenty dla dzieci z Hospicjum.

Potwierdzeniem bezinteresowności wielu osób wokół nas okazała się zbiórka środków czystości, kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji niemowląt, pieluch, zabawek, gier edukacyjnych, książek i przyborów szkolnych, która została przeprowadzona w dniach 30.11- 15.12. 2016r. na rzecz podopiecznych Fundacji „Pomóż Im” Onkologia i Hospicjum dla Dzieci. Niewątpliwie przekazane dary stały się powodem wielu uśmiechów na buziach chorych dzieci, a przecież wszyscy wiemy, iż śmiech i radość mają moc leczenia. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wykazali się nie tylko dobrocią serca ale też wrażliwością i zrozumieniem dla potrzeb drugiego człowieka. 
Dziękujemy też Dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i dzieciom z grupy V Przedszkola Samorządowego w Gródku za aktywne włączenie się w naszą akcję. 
Alina Gościk, Monika Jaroszuk, Katarzyna Kokieć

Podziękowania

Trwają przygotowania do drugiej "Serduszkowej zgadywanki" na rzecz Fundacji "Pomóż Im" Onkologia i Hospicjum dla Dzieci a tymczasem otrzymaliśmy ...

Akcja charytatywna na Dzień Wolontariusza.

W grudniu, w ramach obchodów Dnia Wolontariusza, piątoklasiści wraz z rodzicami oraz wychowawcami przeprowadzili w szkole akcję charytatywną pt. „Serduszkowa zgadywanka” na rzecz podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”. Wszyscy chętni uczniowie oraz dorośli w trakcie tej zabawy odpowiadali na przygotowane przez młodszych wolontariuszy pytania. Prawidłowa odpowiedź gwarantowała wygranie drobnego upominku.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji.

Dziękujemy firmom
ASUS Polska i Lewiatan Gródek 
oraz osobom prywatnym, które wsparły naszą zabawę a w szczególności: 
p. Danucie Garkowskiej, p. Iwonie Lech, p. Ewie Bielawskiej oraz rodzicom Kamila Chwojko, Karoliny Bułatowicz, Krystiana Bernatowicza, Julii Markowskiej, Julii Martyniuk, Sandry Mieleszko, Gabrysi i Wiktorii Hryhorowicz, Wiktorii Łukaszuk, Weroniki Kondraciuk i Aleksandry Woronowicz.

Bardzo serdecznie dziękujemy p. Judycie Prus oraz p. Justynie Hryhorowicz za poświęcony swój prywatny czas oraz pomoc w przeprowadzeniu zabawy.

Jeszcze raz serdecznie WSZYSTKIM dziękujemy!
Alina Gościk i Monika Jaroszuk

Szlachetna Paczka

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom, którzy stali się darczyńcami SZLACHETNEJ PACZKI. Razem z Pracownikami Salonu Firmowego Plus w Białymstoku przekazaliśmy prezent, który trafił prosto w serce potrzebującej rodzinie. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. 
Alina Gościk, Monika Jaroszuk

"Serduszkowa zgadywanka"
W ubiegłym roku w ramach akcji „Pola Nadziei” zorganizowaliśmy w naszej szkole kiermasz słodkości http://pomozim.org.pl/dziekujemy-za-wasza-pomoc/. W tym roku też pomagamy. Już w najbliższy poniedziałek 5 grudnia zapraszamy na „Serduszkową zgadywankę”. Udział w zabawie można sobie zapewnić przekazując na rzecz Fundacji „Pomóż Im” jedyne 2 zł. Do wygrania m.inn. koszulki, kubki, maskotki i wiele innych niespodzianek. Serdecznie zapraszamy!
młodsi wolontariusze z opiekunami :)

Akcja dla Jasia okazała się dużym sukcesem. To dzięki Wam Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i przyjaciele szkoły mogliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i przekazać darowiznę Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” wpłacając kwotę 513,00 zł na konto BPH S.A. Oddział w Warszawie 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 17376 Bilkiewicz Jan.
Serdecznie dziękujemy za każdą najmniejszą pomoc wszystkim a w szczególności naszym Darczyńcom:
p. Agnieszce Oware z firmy ASUS Polska, 
p.Ewie Bielawskiej oraz rodzicom Karoliny Bułatowicz, Krystiana Bernatowicza, Julii Martyniuk, Julii Markowskiej, Sandry Mieleszko, Gabrysi i Wiktorii Hryhorowicz, Wiktorii Łukaszuk i Weroniki Kondraciuk.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w następnych akcjach charytatywnych. 
Alina Gościk i Monika Jaroszuk

„A nadzieja może wszystko…”

Podczas uroczystości Święta Szkoły oficjalnie przystąpiliśmy do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pola Nadziei”, która ma na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. W obecności całej społeczności szkolnej Dyrektor Zespołu Szkół w Gródku p. Anna Grycuk wraz z Wójtem Gminy Gródek p. Wiesławem Kulesza, przewodniczącą Rady Rodziców p. Małgorzatą Tryznowską, byłą Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gródku p. Wierą Tarasewicz, przedstawicielami młodszych wolontariuszy Karoliną Bułatowicz i Wiktorią Łukaszuk oraz koordynatorem szkolnym akcji p. Aliną Gościk symbolicznie posadzili pierwsze żonkilowe cebulki w przygotowanych wcześniej doniczkach. Następnie wolontariusze z klas piątych wraz z wychowawcami udali się przed budynek szkolny i tam posadzili własne „Pole Nadziei”. Wiosną przed szkołą zakwitną żonkile, które przypominać będą wszystkim ludziom o trudnym losie osób chorych, niepełnosprawnych i potrzebujących.
Na Podlasiu organizatorem kampanii „Pola Nadziei” jest Fundacja „Pomóż Im” prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci. W ramach współpracy z Fundacją na terenie naszej szkoły, tak jak w roku ubiegłym, będą organizowane zbiórki zabawek, słodyczy, książek dla podopiecznych hospicjum. Wolontariusze wraz z rodzicami oraz opiekunami młodszego wolontariatu p. Aliną Gościk i p. Moniką Jaroszuk będą też organizować różne akcje, konkursy jak również będą kwestować podczas żonkilowych zbiórek. Zebrane podczas całej kampanii pieniądze Fundacja „Pomóż Im” przeznaczy już nie tylko na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci ale także na wielki projekt Fundacji, czyli budowę domu opieki wyręczającej „Arka” połączonego z hospicjum.

 

Dziękujemy za udział w Słodkiej akcji!

We wtorek 11 października 2016r w naszej szkole odbyła się „Słodka akcja” przygotowana przez wolontariuszy z klas piątych i ich rodziców. W ofercie były domowe wypieki: ciasta, ciasteczka i muffiny.

”Nigdy nie jesteśmy tak biedni, 
aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu”. 
Mikołaj Gogol

Za wrażliwość i bezinteresowną chęć do czynienia dobra. Za pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w „Słodkiej akcji”.


- Dziękujemy Wam kochani uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, że wsparliście naszą akcję! 
- Dziękujemy Wam kochani rodzice, za przygotowanie przepysznych ciast, mufinek i innych słodkości!
- Dziękujemy Wam kochani wolontariusze, za prace podczas kiermaszu.
Zebrane pieniądze w kwocie 551,00 zł. zostały przekazane na dofinansowanie protezy nogi dla wieloletniego sponsora naszej szkoły p. Jarosława Bokwy.Wakacje, wakacje i po wakacjach. W ubiegłym roku szkolnym zbieraliśmy nakrętki dla Milenki, która dzięki m.inn. naszej pomocy mogła uczestniczyć w zajęciach rehabilitacyjnych oraz wyjechała na delfinoterapię. SERDECZNIE WAM DZIĘKUJEMY :) Niepełnosprawność Milenki wymaga jednak ciągłej rehabilitacji, dlatego też w tym roku szkolnym kontynuujemy zbiórkę i po raz kolejny liczymy na Was! Nakrętki można przynosić do sali 6s lub 9. Koordynatorzy: Alina Gościk i Monika Jaroszuk.

 

 

 

 

 

 

 

 


ROK SZKOLNY 2015/2016

 

Spotkanie integracyjne DOBRA WOLA
Dobry humor i piękna pogoda towarzyszyła wszystkim podczas spotkania integracyjnego DOBRA WOLA. Serdecznie dziękujemy Kierownikowi, Kadrze oraz Uczestnikom Wtz Nowa Wola za zaproszenie. To był dzień pełen wrażeń, radości i atrakcji. Wszyscy będziemy go długo wspominać i jednocześnie deklarujemy dalszą współpracę.
Wolontariusze z klas czwartych wraz z dyrekcją i opiekunami.

Goście ze Stowarzyszenia "Happy Dog" 
6 czerwca na zaproszenie młodszych wolontariuszy, naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście ze Stowarzyszenia „HAPPY DOG”, którzy dla uczniów klas I-VI przeprowadzili zajęcia na temat obowiązków wiążących się z posiadaniem psa. Uczestnicy spotkania nabyli podstawową wiedzę potrzebną do prawidłowego zachowania w stosunku do zwierząt, nauczyli się jak zachować się w kontakcie z psem, jak odczytywać podstawowe sygnały wysyłane przez niego i jaką przyjąć wobec nich postawę. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, bowiem największą atrakcją była obecność psów, które aktywnie brały udział w lekcji. 
Przypominamy, że do końca tygodnia do sali nr. 9 lub do pokoju nauczycielskiego można przynosić nakrętki, puszki lub woreczki karmy. Jeżeli macie w domach niepotrzebne smycze, obroże, szelki, miski, stare koce itp - to też się z pewnością przydadzą. WSZYSTKO jest na wagę złota i bardzo się przyda naszym psiakom ze Stowarzyszenie HAPPY DOG.
A. Gościk, M. Jaroszuk

Dzieci dzieciom 
W trakcie imprezy środowiskowej, która odbyła się 1 czerwca w szkole młodzi wolontariusze z klas czwartych wraz z wychowawcami i rodzicami p. Beatą Bułatowicz, p. Anną Chwojko, p. Justyną Hryhorowicz, p. Agnieszką Martyniuk i p. Ewą Woronowicz przeprowadzili zabawę fantową na rzecz Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Gródku „Lepsze jutro”. 
Bardzo SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim tym, którzy włączyli się w naszą zabawę za ich ofiarność i otwartość. Dziękujemy też za pomoc w postaci przekazanych fantów wszystkim naszym darczyńcom a w szczególności p. Katarzynie Bernatowicz, p. Beacie Bułatowicz, p. Justynie Hryhorowicz i p. Agacie Bazyluk.
Opiekunowie wolontariatu: Alina Gościk i Monika Jaroszuk

Pomóżmy Stowarzyszeniu HAPPY DOG!!!
W maju wolontariusze z klas czwartych wraz z opiekunami p. Aliną Gościk i p. Moniką Jaroszuk zbierają nakrętki na rzecz Stowarzyszenie HAPPY DOG w Białymstoku. Dodatkowo można przynieść puszkę lub woreczek karmy. Jeżeli macie w domach niepotrzebne smycze, obroże, szelki, miski, stare koce itp - to też się z pewnością przydadzą. WSZYSTKO jest na wagę złota.
Zbiórka odbywa się w Zespole Szkół w Gródku w sali numer 9.

"Nakrętki dla Milenki"
Wolontariusze z klas IV serdecznie dziękują Wszystkim osobom dobrego serca, które przez cały rok szkolny przekazywali do szkoły nakrętki z przeznaczeniem na turnusy rehabilitacyjne dla Milenki. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Justyny Hryhorowicz, która po raz kolejny nieodpłatnie zawiozła nakrętki do Białegostoku. 
Wolontariusze wraz z opiekunami.

"Zonkilowa kwesta" 
W niedzielę 10.04.2016r. młodsi wolontariusze z klas czwartych: Karolina Bułatowicz, Gabriela Chwojko, Mikołaj Kałajtan, Weronika Kozłowska, Wiktoria Łukaszuk, Julia Markowska, Alan Prus i Aleksandra Woronowicz pod opieką nauczycieli p. Aliny Gościk i p. Moniki Jaroszuk oraz rodziców, przeprowadzili „Żonkilową kwestę”, będącą elementem Kampanii Społecznej „Pola nadziei”, na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci prowadzonej przez Fundację „Pomóż Im”. Zbiórka publiczna odbyła się na terenie Parafii prawosławnej pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny i Parafii rzymskokatolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gródku. Jej celem było zebranie środków pieniężnych na sfinansowanie realizacji projektu budowy hospicjum dla dzieci osieroconych wraz z oddziałem opieki wyręczającej, służącym do czasowego odciążenia rodziny w opiece nad długotrwale i nieuleczalnie chorym dzieckiem. 
Składamy serdeczne podziękowania dla proboszczów ks. Mikołaja Ostapczuka i ks. Stanisława Kochanowskiego oraz dla wszystkich Tych, którzy wrzucili datek do puszki a tym samym okazali serce dla dzieci z chorobami nowotworowymi, dla których liczy się każdy dzień…

 

Trwają przygotowania do "Żonkilowej kwesty" na rzecz Fundacja "Pomóż Im" Hospicjum dla Dzieci. Dzisiaj nasi wolontariusze razem z dziećmi z grupy III z Przedszkola Samorządowego w Gródku wykonali papierowe żonkile. Serdecznie dziękujemy p. Justynie Wasilewskiej i p. Sylwii Gościk za pomoc i fajne zajęcia :) 
opiekunowie wolontariatu: Alina Gościk, Monika Jaroszuk

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2016
W niedzielę 10.01.2016r. wolontariusze z ZS w Gródku pod opieką nauczycieli p. Aliny Gościk i p. Joanny Ostapczuk wzięli udział w 24 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniążki na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu byli z nami i wspierali WOŚP :)

Spotkanie z koordynatorem kampanii "Pola Nadziei"
Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, bezpłatnie i świadomie prowadzi działalność na rzecz innych ludzi.
5 stycznia 2016r. naszą szkołę odwiedził p. Grzegorz Bejda, koordynator kampanii „Pola Nadziei”. Na spotkaniu z uczniami klas czwartych p. Grzegorz przybliżył ideę wolontariatu oraz przedstawił działalność Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały plakaty przedstawiające „Wspaniałego wolontariusza”.

W grudniu otrzymaliśmy podziękowania za „Zabawę Fantową” i „Mikołajkowy Kiermasz Słodkości”. Razem pomagamy nieuleczalnie chorym dzieciom, ich rodzeństwu i rodzinom w żałobie. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze akcje i zapraszamy na kolejne :)
Opiekunowie wolontariatu: Alina Gościk i Monika Jaroszuk

„Szlachetna paczka”
W grudniu 2015r. klasy czwarte wraz z wychowawcami p. Aliną Gościk i p. Moniką Jaroszuk, rodzicami oraz pracownikami Salonu Firmowego Plusa w Białymstoku przyłączyli się do akcji „Szlachetna paczka”.Przekazujemy kilka słów od organizatorów tej wspaniałej akcji:
„Drogi Darczyńco!
Razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro! 
Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
W momencie wnoszenia paczek do domu pani Krystyna zaniemówiła. Z niedowierzaniem patrzyła jak 11 dużych paczek zapełnia jej niewielki pokój. W pewnym momencie wybuchnęła płaczem, zanim przemówiła minęło kilka minut. Dziękowała przez łzy. Rozpakowując poszczególne paczki emocje stawały się coraz większe. W momencie odnalezienia paczki z odkurzaczem panią Krystynę ogarnęło jeszcze większe wzruszenie.
Słowa wolontariusza, który przekazał rodzinie paczkę.
Bardzo dziękuję za współpracę oraz przekazaną pomoc rodzinie. Jestem pełen podziwu, iż po raz kolejny z wielkim zaangażowaniem i odpowiedzialnym podejściem pomogli Państwo kolejnej rodzinie.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia oraz Bożego błogosławieństwa. Wielki szacunek z mojej strony, aby jak najdłużej żyli w zdrowiu i szczęściu. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia”.

"Mikołajkowy Kiermasz Słodkości"
Z całego serca dziękujemy Rodzicom i Uczniom klasy IVa i IVb za ogromną pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Mikołajkowego Kiermaszu Słodkości. Jesteśmy pełni podziwu dla Państwa umiejętności kulinarnych oraz zaangażowania w pomaganie innym. 
Dodatkową atrakcją była piękna biżuteria wykonana przez jednego z rodziców. 
Dziękujemy wszystkim tym, którzy kupili i skosztowali tych smakołyków oraz kupili biżuterię. Było smacznie, słodko i pięknie, a wszystko w szczytnym celu, wsparcie Fundacji „Pomóż Im” Onkologia i Hospicjum dla Dzieci. 

Dnia 27 listopada wolontariusze z klas czwartych wraz z opiekunami p. Aliną Gościk i p. Moniką Jaroszuk w ramach kampanii społecznej "Pola Nadziei" przeprowadzili akcję charytatywną, w trakcie której, za złotówkę, można było wygrać nagrodę. Wszystkie zebrane, w trakcie tej akcji pieniądze przekazane zostały Fundacji „Pomóż Im” Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku. Ze względu na to, że przedsięwzięcie to wymagało wiele pracy, niezbędna okazała się też pomoc rodziców. Na szczególną uwagę zasługuje postawa p. Justyny Hryhorowicz, której serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy również uczniom, rodzicom, dyrekcji oraz wszystkim pracownikom szkoły za pomoc i zaangażowanie w te charytatywne dzieło.

Przygotowania do słodkiego kiermaszu!
Chociaż do "Mikołajek" pozostało jeszcze sporo czasu, wolontariusze z klasy IV wraz z rodzicami p. Ewą Markowską i p. Justyną Hryhorowicz i wychowawczynią p. Aliną Gościk 
zaczęli przygotowania do słodkiego kiermaszu, który odbędzie się 4 grudnia 2015r. Nie zabraknie pierniczków, szyszek, pysznego ciasta i innych słodkości. Zyski ze sprzedaży zostaną przeznaczone na Fundacja "Pomóż Im" Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku. 

"Pola nadziei"

Wolontariusze z klas czwartych oraz przedstawiciele pozostałych klas ZS w Gródku wraz z Dyrekcją oraz nauczycielami zasadzili przed szkołą symboliczne "Pole nadziei". 
Od listopada ruszamy z akcjami na rzecz Fundacji Fundacja "Pomóż Im" Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku.

„Nadzieja jest najcenniejszą towarzyszką życia”.
16 października, w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Fundacja „Pomóż Im” zainaugurowała 6 edycję ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pola Nadziei”. Chwilę po oficjalnej części, kilkuset uczestników spotkania, w tym przedstawiciele naszej szkoły p. Alina Gościk wraz z uczennicą Julią Markowską i jej mamą p. Ewą Markowską, udało się na pobliskie Planty, gdzie zasadzono 5 tysięcy cebulek żonkili – symboli nadziei.
W uroczystej inauguracji, oprócz uczniów, nauczycieli i rodziców, wzięli również udział Wojewoda Podlaski Wiesław Żyliński, wiceprezydent Białegostoku Rafał Jóźwiak, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury Cezary Mielko.
„Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.
Kampania przebiega w dwóch etapach: jesiennym oraz wiosennym. Przed nami okres jesienno- zimowy, w którym to wolontariusze z klas czwartych oraz przedstawiciele pozostałych klas zasadzą przed szkołą symboliczne pole nadziei. Od listopada na terenie szkoły wolontariusze pod opieką p. Aliny Gościk i p. Moniki Jaroszuk będą organizować też różne akcje m.inn. zbiórki zabawek i słodyczy oraz kiermasze, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc Hospicjum prowadzonego przez Fundację "Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi.prezentacja
[ 2537 Kb ]

Erasmus+
MEN
e-dziennik
Mleko z KlasąMulti Sport
Mam 6 lat
Owoce w szkolePajacyk
Dziecko w sieci
Sieciaki~ copyright © 2004-2018 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~