ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRÓDKU, ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie
Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich
ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie

odwiedzin: 151217 / dziś: 59 / teraz: 12


Świetlica szkolnaRok szkolny 2017/2018

 

 

Wiadomości świetlicowe


Czerwiec 2018

Maj 2018

Kwiecień 2018

Luty - Marzec 2018

Styczeń 2018

Grudzień 2017

Listopad 2017

Październik 2017Roczny plan pracy opiekuńczo - wychowawczej świetlicy szkolnej w r.szk. 2017/2018
[ 90.5 Kb ]

Kwiecień i maj były w świetlicy szkolnej miesiącami „śliwki” i „rzodkiewki”. Odbyły się zajęcia dotyczące potrzeby jedzenia owoców i warzyw każdego dnia. Dzieci dowiedziały się jakie wartości odżywcze mają śliwki i rzodkiewki oraz jakie dania można z nich przygotować. Ponadto uczniowie wykonali prace plastyczne o tej tematyce, były też częstowane warzywami oraz owocami. Dzieci uczestniczyły także w grach i zabawach dydaktycznych dotyczących zdrowego stylu życia, m.in. „Zdrowe czy niezdrowe”, „Sałatka” itp. Wszelkie działania miały na celu propagowanie zdrowego odżywiania wśród uczniów.W ramach innowacji pedagogicznej "Razem po zdrowie" w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny pt. "W zdrowym ciele zdrowy duch". Zadaniem chętnych uczniów było wykonanie pracy plastycznej techniką dowolną, dotyczącej sposobów dbania o własne zdrowie. Konkurs skierowany został do uczniów klas I - VII szkoły podstawowej. Rozstrzygnięcie konkursu oraz przyznanie nagród nastąpi pod koniec marca. Dziękujemy za uczestnictwo! 

 

Dzisiaj, 23 lutego, w naszej szkole zakończył się „Świetlicowy Tydzień Zdrowia”.każdym dniu tygodnia w świetlicy odbywały się zajęcia poświęcone zdrowemu stylowi życia. Rozmawialiśmy o prawidłowym odżywianiu, ważnej roli aktywności fizycznej oraz potrzebie zachowania higieny osobistej. Dzieci wykonały różnorodne prace plastyczne o tej tematyce, m.in. plakaty pt. „Zdrowy uczeń”. Ponadto rozwiązywały krzyżówki, uzupełniały piramidy żywieniowe i wykonywały inne ciekawe ćwiczenia dotyczące zdrowego sposobu życia. Zajęcia odbywały się w ramach innowacji pedagogicznej „Razem po zdrowie”. Ich celem było uświadomienie i zachęcenie uczniów do zmiany życia na zdrowsze. 

 


 

 

Luty w świetlicy szkolnej jest „miesiącem marchewki”. Uczniowie zdobywają wiedzę na temat wartości odżywczych tego warzywa. Odbywają się liczne zajęcia poświęcone potrzebie spożywania warzyw każdego dnia. Dzieci wymieniają się pomysłami na to, jakie smaczne dania można przyrządzić z warzyw, w szczególności z marchewek. Dodatkowo rozwiązują liczne ćwiczenia, m.in. krzyżówki, rebusy, wykreślanki dotyczące warzyw i owoców. Uczniowie częstowani są sokiem z marchwi, który bardzo im smakuje. Celem zajęć jest zachęcenie wychowanków do zdrowszego odżywiania.18.01.2018 w świetlicy szkolnej gościliśmy strażaków z OSP w Gródku. Spotkanie dotyczyło przede wszystkim bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na śniegu i lodzie, ale też rozmawialiśmy o czujkach dymu i niebezpiecznym czadzie. Celem wizyty strażaków było dostarczenie uczniom wiedzy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych. Świetlica szkolna życzy wszystkim dzieciom zdrowego, radosnego i bezpiecznego odpoczynku.

 


 W styczniu w świetlicy szkolnej trwa „miesiąc jabłka”. Dzieci w ramach innowacji pedagogicznej „Razem po zdrowie” uczestniczą w zajęciach poświęconych zdrowemu odżywianiu. Uczniowie rozmawiają o właściwościach odżywczych jabłek oraz ich różnorodnym zastosowaniu. Wykonują także liczne ćwiczenia oraz prace plastyczne o tematyce prozdrowotnej. Zajęcia mają na celu zachęcenie dzieci do zmiany diety na zdrowszą, bogatą w owoce i warzywa.  


 


 

Grudzień jest w świetlicy szkolnej „miesiącem pomarańczy”. Uczniowie zdobywają informacje dotyczące wartości odżywczych tego owocu, układają hasła i wierszyki zachęcające do spożywania pomarańczy oraz poznają liczne przepisy kulinarne na potrawy z owoców. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej częstowane są owocami. Wykonują ciekawe prace, m.in. ostatnio wtykały goździki w skórkę pomarańczy układając różnorakie kompozycje. Mogą one posłużyć jako ślicznie pachnące świąteczne dekoracje. Poniżej zdjęcia z zajęć prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej „Razem po zdrowie”, autorstwa E. Bielawskiej i E. Gąsowskiej.

  

W ramach innowacji pedagogicznej „Razem po zdrowie” w naszej szkole prowadzony jest „aerobik świetlicowy”. Są to różnego rodzaju zabawy ruchowe oraz ćwiczenia gimnastyczne wykonywane w rytm muzyki tanecznej. Spotkania odbywają się raz w tygodniu i służą podniesieniu aktywności fizycznej uczniów. Zajęcia prowadzi wychowawca świetlicy - E. Gąsowska.

 


"Razem po zdrowie"

Październik był w świetlicy szkolnej „miesiącem gruszki”, dlatego dzieci wzięły udział w licznych zajęciach poświęconych właściwościom tego owocu. Uczniowie dowiedzieli się jakie cenne składniki odżywcze zawiera gruszka, jakie dania można z niej przyrządzać oraz do czego wykorzystuje się ekstrakt z tego owocu. Wykonały także pracę plastyczną techniką wydzieranki, zostały poczęstowane gruszkami oraz wzięły udział w „Quizie wiedzy o gruszce”. Poniżej zdjęcia z zajęć świetlicowych przygotowanych przez E. Gąsowską oraz E. Bielawską w ramach innowacji pedagogicznej „Razem po zdrowie”.

 


 

 

Jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego

Wrzesień to czas powrotu do szkoły. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Gródku wiedzą, jak ważne jest przypominanie dzieciom zasad bezpiecznej drogi do szkoły. 
13 września na zajęcia świetlicowe zaprosiliśmy pana policjanta Grzegorza Bazyluka . Podczas spotkania, w którym uczestniczyli uczniowie i rodzice, wszyscy przypomnieli sobie jak prawidłowo przechodzimy przez jezdnię. Pan Grzegorz opowiedział jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa w aucie i w jaki sposób zachowywać się podczas wsiadania do autobusu np. podczas wycieczek szkolnych. Uczniowie razem z Panem Grzegorzem rozmawiali o bezpieczeństwie podczas jazdy rowerem , jego prawidłowym wyposażeniu oraz o konieczności posiadania odblasków podczas spacerów po zmroku. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Następnie przyznali, że Pana Grzegorza na zajęcia zaprosimy jeszcze nie raz.

Rok szkolny 2016/2017

Godziny pracy świetlicy przy Zespole Szkół w Gródku: 6.30 - 16.00 

 

Opiekę sprawują: 

Gr. I  kl. Ia, IIa  -  wych. Ewa Gąsowska

Gr .II  kl .IIb, IIIb – wych. Małgorzata  Wirkowska

Gr. III kl. IIc, IIIc  - wych. Emilia Artemiuk

Gr. IV kl. IIIa, IVb – wych. Lila Szerenos

Gr. V  kl. IVa, Vab, VI ab – wych. Grażyna Kamieńska

Gr.VI kl. IA, IIA, IIIA (gimnazjum) -  wych. Monika Koronkiewicz -  Roszko

Gr. VII kl. IB, IIB, IIIB (gimnazjum) – wych. Ewa Szutkiewicz

 

  W roku szkolnym 2016/2017 do świetlicy szkolnej uczęszczają dzieci dowożone i dzieci rodziców pracujących. W trakcie pobytu w świetlicy uczniowie uczestniczą w zajęciach dydaktyczno – wychowawczych: żywego słowa, czytelniczych i multimedialnych, plastycznych, grach i zabawach o charakterze sportowym, edukacyjnym i relaksacyjnym. Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszą się pogadanki o tematyce wychowawczej, zajęcia multimedialne, korzystanie z Internetu, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, czytanie prasy, gry komputerowe,  gry i zabawy sportowe – piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy oraz gry planszowe.

W trosce o wspomaganie procesu dydaktycznego szkoły wychowawcy świetlicy świadczą pomoc uczniom przy odrabianiu pracy domowej i przygotowaniu się do zajęć lekcyjnych. Wychowankowie na bieżąco mają możliwość korzystania z komputerów i drukarki oraz dostęp do różnych źródeł informacji, także tych w Internecie. Świetlica organizuje również różne konkursy: plastyczne, multimedialne, poetyckie oraz turnieje szachowe i tenisa stołowego. W Zespole Szkół w Gródku w swietlicy prowadzone są zajęcia z wolontariuszkami w ramach programu Wolontariat Europejski  "ERASMUS+" realizowany przez stowarzyszenie ANAWOJ.

 

 

FILMOTEKA:

Wiadomości świetlicowe - wrzesień, październik 

Wiadomości świetlicowe - listopad

Wiadomości świetlicowe - grudzień

Wiadomości świetlicowe - styczeń

Wiadomości świetlicowe - luty

Wiadomości świetlicowe - marzec

Wiadomości świetlicowe - kwiecień

Wiadomości świetlicowe - maj


W naszej szkole rozpoczął się cykl warsztatów kulinarnych "Gotować każdy może". Warsztaty prowadzone są w ramach działalności świetlicy szkolnej, a finansowane przez Radę Rodziców. Warsztaty przygotowała i prowadzi pani Ewa Gąsowska, która jest wychowawcą świetlicy. Zajęcia kulinarne skierowane są do wszystkich uczniów z klas I-III SP. Podczas warsztatów każda klasa wraz z wychowawcą przygotuje jedną zdrową potrawę. Głównymi celami warsztatów są m.in. promowanie zdrowego i racjonalnego odżywiania oraz zainteresowanie uczniów gotowaniem jako umiejętnością bardzo potrzebną w codziennym życiu. Z wszystkich przepisów kulinarnych wykorzystanych podczas warsztatów powstanie książka kucharska, pt. "Zdrowe przekąski uczniów ZS w Gródku". Na pierwszym spotkaniu klasa I a wraz z wychowawcą panią Marią Abramowicz przygotowała zdrową, wieloowocową sałatkę. 


"Miłość nie jedno ma imię"

Pod takim hasłem p. Emilia Artemiuk i Małgorzata Wirkowska przeprowadziły 14 lutego zajęcia świetlicowe z okazji Walentynek. Jedną z odmian miłości jest przyjaźń. Dlatego dzieci oprócz poznania tradycji święta zakochanych dowiedziały się jak ważna jest przyjaźń. Co należy robić, by o nią dbać, by się umacniała. Na zakończenie stworzyły eliksir przyjaźni, który można było oglądać na tablicy z innymi pracami.


30 listopada - Andrzejki

Oto krótka fotorelacja z "Andrzejek" przygotowanych przez świetlicę szkolną. Nauczycielki świetlicy Monika Koronkiewicz-Roszko i Ewa Gąsowska zaprosiły klasę 2 c i przygotowały wspaniałe zabawy. Zobaczcie sami.


Buenos Dias, Dobry dzień!

Zapraszamy chętnych uczniów do nauki języka hiszpańskiego i białoruskiego w świetlicowej kawiarence językowej. Zajęcia  prowadzą nasze wolontariuszki – Silvia i Anastazja. W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach 12.45 – 15.00 możemy konwersować przy herbacie w miłym towarzystwie. Kawiarenka prowadzi swoją działalność od listopada. Opiekunem kawiarenki jest  pani Magda Kamieńska.

 

                                                                            Hasta la Vista, Da pabaczeńnia.


Rok szkolny 2015/2016Roczny plan pracy opiekuńczo-wychowawczej świetlicy szkolnej w Zespole Szkół w Gródku w roku szkolnym 2015/2016
[ 89 Kb ]

GODZINY PRACY ŚWIETLICY:  6.30 - 16.00


Opiekę sprawują:

Grażyna Kamieńska, Monika Koronkiewicz - Roszko, Ewa Bozik, Halina Popławska, Jolanta Soroczyńska, Danuta Garkowska, Emilia Artemiuk, Elżbieta Romańczuk, Anna Gwizdak.


W trakcie pobytu w świetlicy uczniowie uczestniczą w zajęciach dydaktyczno – wychowawczych: żywego słowa, czytelniczych i multimedialnych, plastycznych, grach i zabawach o charakterze sportowym, edukacyjnym i relaksacyjnym. Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszą się pogadanki o tematyce wychowawczej, zajęcia multimedialne, korzystanie z Internetu, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, czytanie prasy, gry komputerowe,  gry i zabawy sportowe – piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy oraz gry planszowe.

W trosce o wspomaganie procesu dydaktycznego szkoły wychowawcy świetlicy świadczą pomoc uczniom przy odrabianiu pracy domowej i przygotowaniu się do zajęć lekcyjnych. Wychowankowie na bieżąco mają możliwość korzystania z komputerów i drukarki oraz dostęp do różnych źródeł informacji, także tych w Internecie. Świetlica organizuje również różne konkursy: plastyczne, multimedialne, poetyckie oraz turnieje szachowe i tenisa stołowego.

W Zespole Szkół w Gródku w swietlicy prowadzone są zajęcia z wolontariuszkami w ramach programu Wolontariat Europejski  "ERASMUS+" realizowany przez stowarzyszenie ANAWOJ. W tym roku szkolnym gościmy Veronikę z Białorusi i Clemence z Francji.


Pożegnanie jesieni w świetlicy szkolnej


       Jesień to czas pięknych kolorowych liści mieniących się w słońcu barwami tęczy.
W listopadowe popołudnie dzieci ze świetlicy szkolnej miały okazję zobaczyć to na spacerze i postanowiły odzwierciedlić barwy jesieni w pracach plastycznych. Pędzle nie były potrzebne, bo malowaliśmy palcami, a liście stworzone na papierze wyglądały jak prawdziwe.


Andrzejkowe spotkanie pełne magii i wróżb…
Gośćmi tych zajęć były panie dyrektorki oraz dzieci z III b wraz z wychowawczynią. Najpierw było kilka słów o tradycjach andrzejkowych, a później fantastyczne konkursy i wróżby. Jak bawiliśmy się w świetlicy - na zdjęciach poniżej.


Bożonarodzeniowe konkursy w świetlicy

W grudniu świetlica szkolna ogłosiła konkursy na „Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową” i „Ozdobę świąteczną”. Do udziału zostały zaproszone dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież z gimnazjum. Termin składania prac upływał 17 grudnia.

Do konkursu przystąpiło 13 uczniów. Prace charakteryzowały się różnorodnością technik. Dominowały kartki wykonane kredkami ołówkowymi, były też wyklejanki, wydzieranki oraz prace przestrzenne. Tematyka prac dotyczyła Świąt Bożego Narodzenia, przeważały postacie aniołów, Mikołajów, motywy świętych oraz choinki, bombki i stroiki. Wszystkie prace były ciekawe i oryginalne, dlatego komisja w składzie nauczycieli SP i PG zdecydowała, że nagrody otrzymają wszyscy uczestnicy konkursu.

22 grudnia w naszej szkole odbyło się wigilijne spotkanie uczniów i nauczycieli. Podsumowaniem tej uroczystości było wręczenie nagród laureatom konkursu bożenarodzeniowego. Pani dyrektor wszystkim nagrodzonym wręczyła drobne upominki.

Kartki oraz ozdoby świąteczne zostały wyeksponowane na wystawce w świetlicy szkolnej.

 


Karta zgłoszenia do świetlicy /plik do pobrania/karta zgłoszenia
[ 102 Kb ]

Erasmus+
MEN
e-dziennik
Mleko z KlasąMulti Sport
Mam 6 lat
Owoce w szkolePajacyk
Dziecko w sieci
Sieciaki~ copyright © 2004-2018 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~