30 września 2017, sobota

Europejski Turniej Piłkarski

W dniach 23-30 września w 32 krajach Europy, z inicjatywy Komisji Europejskiej, promowano sport i aktywność fizyczną. Ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem „BeActive” (Bądź aktywny) zachęcała wszystkich do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.
W ramach trzeciej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu w Szkole Podstawowej w Gródku zorganizowano „Europejski Turniej Piłkarski”. Turniej rozegrany został na boisku wielofunkcyjnym w dwóch kat
egoriach wiekowych.

W kategorii klas IV-V
I miejsce klasa IVc (Francja) i klasa IVa (Portugalia)
III miejsce Vab (Niemcy)
IV miejsce IVb (Polska)
Najlepszym strzelcem został Bartek Bura, zawodnikiem Kacper Czapnik, bramkarzem Dawid Sinkiewicz.

W kategorii klas VI-VII
I miejsce VIIb (Polska)
II miejsce VIIa (Hiszpania) i VIab (Francja)
Najlepszym strzelcem został Alan Prus, zawodnikiem Adam Nazarko, bramkarzem Kamil Chwojko.

Wszyscy zawodnicy uczestniczący w turnieju otrzymali nagrody. W trakcie spotkań odbyły się też konkursy dla kibiców, spośród których nagrodzono najaktywniejszych.
Organizatorem turnieju była p. Alina Gościk
Sędzią głównym spotkań p. Marcin Józwowicz
Pomoc techniczna: Patryk Puchalski, Damian Gabiec i Jacek Latos, Marzena Urwan i Maja Sadowska.

Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie naszego „Europejskiego Turnieju Piłkarskiego”.

Narodowym Koordynatorem ETS w Polsce było Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Europejski Turniej Piłkarski - zdjęcia