27 grudnia 2020, niedziela

"Razem na Święta"

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze. Pomoc drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha, w szczególności jeśli pomoc ta dotyczy osób chorych i samotnych, których nie znamy. Nasza szkoła realizuje treści wychowawcze takie jak: uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi, zaangażowanie się w akcje charytatywne. Uczy też empatii, życzliwości i miłości do drugiego człowieka. Oczywiście wszystko to nie byłoby możliwe bez wsparcia rodziców oraz mieszkańców całej gminy.

W grudniu wzięliśmy udział w akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej  „Razem na Święta”. Celem tej inicjatywy było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Według nas cel ten został osiągnięty. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli własnoręcznie wykonano 2️4️2kartki świąteczne. Dodatkowo uczniowie klasy IIIa wraz z rodzicami wykonali śliczne bałwanki i świąteczne szklane kule. Pani Ewelina Karczemna upiekła i wraz z dziećmi pięknie przyozdobiła 160 maślanych ciasteczek. Kartki świąteczne wraz z życzeniami zdrowia, spokoju, radości, szczęścia i pomyślności przesłano do:

- Fundacji "Pomóż Im" Białostockie Hospicjum dla Dzieci,

- Hospicjum  Proroka Eliasza w Michałowie,

- Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nowej Woli,

- Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Regionalnego w Gródku,

- Stowarzyszenia "Aktywny Senior" w Gródku

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom z Rodzinami za ogromne zaangażowanie w akcję "Razem na Święta". Nasz wspólny drobny gest przyniósł radość wielu osobom.

Koordynatorzy: Maria Abramowicz, Alina Gościk, Elżbieta Greś, Monika Jaroszuk,

Ewa Klimowicz, Katarzyna Kokieć, Małgorzata Kondrusik, Iwona Lech, Barbara Mukosiej, Ewa Zielińska

Zaprszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć

~ copyright © 2004-2021 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~