13 stycznia 2020, poniedziałek

Patriotyzm w życiu współczesnym

Patriotyzm charakteryzuje się przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby, poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub nawet życia. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka. Oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.
Aby jeszcze bardziej zrozumieć, czym jest patriotyzm, uczniowie świetlicy szkolnej poznali wiersze patriotyczne dzieciom. Następnie wspólnie je czytali i omawiali. W rezultacie powstał plakat, który można zobaczyć na świetlicy szkolnej.
Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach innowacji pedagogicznej "Patriotyzm w życiu współczesnym" skierowanej do uczniów świetlicy szkolnej autorstwa Emilii Artemiuk i Małgorzaty Wirkowskiej.

~ copyright © 2004-2020 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~