odwiedzin: 197491 / dziś: 21 / teraz: 9

30 listopada 2019, sobota

"Szycie OD Serca" w Szkole Podstawowej w Gródku

Pomoc, wsparcie, empatia, altruizm to słowa, które szczególnie w okresie przedświątecznym, odmieniane są przez wszystkie przypadki. Wsparcie dla drugiego człowieka można nieść w bardzo różny sposób. Przy tym nie jest ważne, czy działanie dotyczy drobnej czynności, czy dotyka realizacji wielkiego przedsięwzięcia charytatywnego. Dla człowieka cierpiącego, będącego w potrzebie każdy nawet najdrobniejszy, z naszego punktu widzenia, gest ma ogromne znaczenie i może się przyczynić do zmiany całego życia. Może przynieść ulgę w bólu, a nawet pomóc w powrocie do zdrowia. Konieczne jest dostrzeżenie potrzeby innego człowieka i odpowiednia jego interpretacja.
W poniedziałek 25.11.19 roku odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna „Szycie OD serca” w ramach projektu „Serce od serca”. Ten ogólnopolski projekt polega na szyciu poduszek w kształcie serca, które wspierają rehabilitację pacjentów po mastektomii na każdym etapie – zarówno zaraz po operacji, jak i wtedy, gdy operacja była wcześniej.
Tego dnia, w sali numer 5, spotkała się grupa wspaniałych, bezinteresownych i wrażliwych ludzi w różnym wieku. Dzięki wielkim sercom i „sprawnym palcom” powstało aż 150 poduszek. Szkolenie szycia oraz tkanina została dostarczona przez p. Małgorzatę Zbyryt, koordynatora akcji w województwie podlaskim. Silikonowy wkład w ilości 28 kilogramów został zakupiony za środki przekazane przez dyr. p. Annę Grycuk i nauczycieli p. Aleksandra Karpiuka, p. Ewę Zielińską, p. Barbarę Konończuk, p. Ilonę Łukoszyk, p. Monikę Jaroszuk i p. Alinę Gościk. Pan Wiktor Kokieć niedpłatnie przywiózł z Białegostoku zakupione cztery worki silikonowego wkładu. Klasa Vc wraz z wychowawczynią p. Barbarą Konończuk nie mogła uczestniczyć w akcji, lecz chciała mieć swoją „cegiełkę” i przekazała swoje wcześniej uszyte poduszeczki od serca. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Koordynatorzy szkolnej akcji: Alina Gościk, Ewa Zielińska, Monika Jaroszuk, Emilia Artemiuk.

~ copyright © 2004-2019 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~