odwiedzin: 195633 / dziś: 5 / teraz: 4

5 listopada 2019, wtorek

Biwak integracyjny klasy IV a

W dniach 25 - 26 października w małej urokliwej miejscowości – Sokole odbył się biwak integracyjny klasy IVa. W piątkowe popołudnie o godzinie 17.00 stawiliśmy się w budynku Centrum Produktu Lokalnego. Powitała nas mama naszego kolegi Aleksandra, pani Natalia Olszewska. Na początku zakwaterowaliśmy się w pokojach z piętrowymi łóżkami. Mieliśmy do dyspozycji kuchnię ze stołówką, świetlicę i łazienki. Warunki jak na biwak wymarzone. Po krótkim odpoczynku wzięliśmy udział w warsztatach malowania toreb materiałowych, które przeprowadziła instruktorka rzemiosła artystycznego, wspomniana pani Natalia. Od dłuższego czasu torby materiałowe cieszą się popularnością ze względu na wygodę i praktyczność, stąd też wybór takiej tematyki warsztatów. W warsztatach uczestniczyli także rodzice uczniów.  Każdy z uczestników mógł nanieść na niej wybrany przez siebie wzór, który sprawił, że każda torba była wyjątkowa i różniła się od reszty. Po malowaniu toreb odbyło się ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Nie zabrakło też wspólnych zabaw przy ognisku. Uczyliśmy się też chodzić na szczudłach. Po powrocie do budynku graliśmy w Twistera, chowanego. Potem podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna przygotowywała kolację, a druga sprzątała po kolacji. Po wieczornej toalecie przyszła pora na odpoczynek. Jednak nocnym pogaduszkom i żartom nie było końca. Sobota nadeszła błyskawicznie. Około 7.00 wszyscy  byli już na nogach. Patryk przeprowadził poranną zaprawę. Zjedliśmy pyszne śniadanie przygotowane przez uczniów. Po śniadaniu znów podzieliliśmy się na dwie grupy i zagraliśmy w „50”. Zadania były bardzo ciekawe i zabawne. Na zakończenie gry grupy rysowały wspólnie słonie, które zostawiliśmy na pamiątkę w Sokolu, aby przynosiły szczęście. O godzinie 11.00 udaliśmy się na spacer do lasu, podczas którego mogliśmy podziwiać rzeźby wykonane z darów lasu i rzeczy znalezionych w lesie. Zainteresowanie wzbudził wilk wykonany z gałęzi i krąg z omszałymi butami, wśród których wyróżniał się but firmy Gucci. Między godziną 12.00 a 13.00 przybywali stęsknieni rodzice, aby zabrać swe szczęśliwe pociechy do domu.

Biwak był wyzwaniem i ciekawym doświadczeniem dla wszystkich biwakowiczów. Uczniowie mogli bardziej poznać swoją wychowawczynię, a pani Iwona swoich wychowanków i rodziców. Uczestnicy już pytają o datę kolejnego biwaku.

~ copyright © 2004-2019 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~