ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRÓDKU, ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie
Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich
ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie

odwiedzin: 202511 / dziś: 102 / teraz: 7


Aktualności10 września 2019, wtorek

Bieg Charytatywny na rzecz Hospicjum Proroka Eliasza

„Każdy wyjazd zespołu medycznego jest jak najważniejsza podróż życia. Nie do wygodnych hoteli, a domów oddalonych często o wiele kilometrów. Nie z bagażem podróżnym, ale torbami pełnymi leków i sprzętu medycznego. Tym, którzy potrzebują opieki całodobowej, możemy jednak pomóc wyłącznie w stacjonarnym hospicjum. Wiemy, że jeśli działamy wspólnie, możemy realizować wielkie cele”

Biegamy i pomagamy - tak najkrócej można opisać sobotnie, jeszcze wakacyjne wydarzenie, które odbyło się 31 sierpnia w Rybakach koło Narwi, zorganizowane przez Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza z Michałowa. Głównym celem biegu było zebranie funduszy na budowę stacjonarnego Ośrodka Hospicyjno-Opiekuńczo-Edukacyjnego w Makówce, gdzie znajdą pomoc osoby dorosłe, u kresu życia.

Na miejscu startu 8. Biegu Charytatywnego na rzecz Hospicjum Proroka Eliasza stanęło ponad dwieście osób. Dużo młodych ludzi, rodzin z dziećmi, albo starszych, których do biegania przekonała idea biegu. W tym również wydarzeniu brali udział uczniowie ze Szkolnego Koła Młodszego Wolontariatu wraz z opiekunami i rodzinami.

Na hasło „Biegamy i pomagamy” odpowiedzieli: Gryc Jerzy, Małgorzata, Łukasz i Marta,<3 Łukaszuk Marta, Wiktoria i Maja,<3 Martoniuk Agnieszka, Natalia, Julia i Michał, Konończuk Piotr i Igor, Kałajtan – Kondrusik Katarzyna i Mikołaj,<3 Chwojko Małgorzata, Gabriela i Bartosz,  Woronowicz Ewa, Jakub, Kamil i Rozalia, Łukaszewicz Ewelina,<3 Woronowicz Ewa, Aleksandra, Paweł i Wojtek <3 (najmłodszy nasz uczestnik), Prus Artur, Judyta, Alan i Rajan, Wildowicz Dorota i Gabriela <3 oraz Czapnik Małgorzata, Wojciech, Kacper i Szymon. Bar „Promyk” również włączył się w akcję, przygotowując dla wszystkich uczestników biegu przepyszne zupy.

KOCHANI WSZYSTKIM WAM BARDZO, BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY. Razem dołożyliśmy swoją małą cegiełkę, aby zbudować pierwsze na terenach wiejskich Podlasia hospicjum stacjonarne z całodobową opieką.

https://www.radio.bialystok.pl/pogon/index/id/173114

http://bialystok.tvp.pl/…/bieg-charytatywny-na-rzecz-hospic…

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/173043…

film "Biegam i pomagam"

Alina Gościk i Barbara Konończuk


Erasmus+
MEN
e-dziennik
Mleko z KlasąMulti Sport
Mam 6 lat
Owoce w szkolePajacyk
Dziecko w sieci
Sieciaki~ copyright © 2004-2020 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~