odwiedzin: 195249 / dziś: 46 / teraz: 10

9 września 2019, poniedziałek

Narodowe Czytanie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gródku (klasy VI-VIII) brali udział w ogólnopolskiej  akcji „Narodowe Czytanie” organizowanej pod patronatem prezydenta RP. Akcję zorganizował po raz pierwszy prezydent B. Komorowski w 2012 roku., czytając epopeję narodową „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza. Kilkakrotnie braliśmy w niej udział, tego roku czytanie w naszej szkole odbyło się w piątek 6.09.2019 r., zorganizowane przy współpracy Biblioteki Publicznej i GCK w Gródku. Zaproszeni goście”: wójt Gminy Gródek p. Wiesław Kulesza , dyrekcja szkoły panie Anna Grycuk i Danuta Garkowska, kierownik Biblioteki Publicznej w Gródku p. Elżbieta Mieleszko-Jarocka i nauczyciele poloniści; p. Elżbieta Greś, p. Anna Gwizdak, p. Halina Mojsiejewicz-Gołub, p. Irena Naliwajko - czytali fragmenty polskich nowel. Celem akcji jest propagowanie literatury narodowej, szerzenie jej w szeroko rozumianym życiu społecznym (są wśród nich lektury szkolne).

„Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii” – napisał Prezydent Andrzej Duda.

~ copyright © 2004-2019 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~