11 kwietnia 2019, czwartek

Bezpieczny Internet

9 kwietnia, w Izbie Tradycji Szkoły Podstawowej w Gródku, odbyły się spotkania poświęcone tematyce „Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci”, zgodnej z priorytetami wyznaczonymi przez MEN na rok szkolny 2018/2019. Udział w nich wzięli uczniowie klas I-III, IV, V, VI. Uczniowie klas starszych tematykę Bezpiecznego Internetu analizowali podczas lekcji informatyki.

Słowa wstępu wygłosiła pani dyrektor Danuta Garkowska.

Podczas spotkania nauczyciele informatyki p. Jolanta Soroczyńska i p. Anna Siegieńczuk podsumowały wszystkie działania podjęte w szkole, które miały propagować bezpieczny i świadomy dostęp dzieci i młodzieży do zasobów Internetu. Przypomniały o obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.Zachęcały do czytania informacji na gazetkach, które znajdują się w wielu miejscach w szkole. Podsumowano kampanię społeczną „Offline Challange”, do której przystąpili chętni uczniowie. To oni podjęli próbę odłączenia się od sieci na 48 godzin. Uczniowie opisali swoje refleksje nad ilością spędzonego czasu w świecie offline oraz jego jakościowym wykorzystaniem. Promowali pozytywne wykorzystanie Internetu.

Następnie koło teatralne działające przy bibliotece szkolnej zaprezentowało inscenizację pt. „Bezpieczny Internet” przygotowaną pod kierunkiem pani Anny Kondratowicz.  Zaakcentowane treści przez grupę teatralną ściśle nawiązywały do potencjalnych zagrożeń w sieci. Aktorzy podkreślali ważność świadomego korzystania z Internetu. Inscenizacja była bardzo pouczająca i przypadła do gustu odbiorcom.

Na koniec uczniowie otrzymali ulotki i materiały edukacyjne promujące Bezpieczny Internet.

~ copyright © 2004-2019 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~