1 października 2018, poniedziałek

Słodki kiermasz - zbieramy pieniądze na szczytne cele

„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu” - słowa naszego wielkiego rodaka, papieża Jana Pawła II, określają życiową postawę wielu mieszkańców Gminy Gródek. O słuszności tego twierdzenia świadczą wszystkie działania charytatywne oraz promujące ideę wolontariatu podejmowane przez Szkołę Podstawową w Gródku, Radę Rodziców, Urząd Gminy, Gminne Centrum Kultury, gazetę lokalną „Wiadomości Gródeckie – Haradockija Nawiny”, stowarzyszenia oraz osoby prywatne i firmy działające na terenie gminy Gródek. Wszystkie te akcje nie kończyłyby się sukcesem, gdyby nie ofiarność ludzi oraz bezinteresowne zaangażowanie wolontariuszy i ich rodziców oraz opiekunów, którzy pokazują jak przez swoje dobre działanie każdy człowiek może zmieniać świat wokół siebie na lepszy. Każdemu z nich należą się wyjątkowe podziękowania.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Szkolne Koło Młodszego Wolontariatu przeprowadziło dwie akcje na rzecz Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy hospicjum stacjonarnego w Makówce koło Narwi. Pierwszą z nich był tzw. „Charytatywny kiermasz słodkości”. Odbył się on, dzięki wsparciu dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej w Gródku oraz Przedszkola Samorządowego w Gródku 7 września 2018 roku. Przepyszne słodkości, przyniesione przez wolontariuszy i darczyńców, zostały bardzo szybko wykupione przez uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców, dziadków i przyjaciół, którzy tego dnia przyszli do szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do: p. Ewy Markowskiej, p. Agnieszki Martyniuk, p. Barbary Litwińczuk, p. Ewy Woronowicz, p. Beaty Bułatowicz, p. Judyty Prus, p. Małgorzaty Gryc, p. Małgorzaty Tryznowskiej, p. Moniki Mieleszko, p. Justyny Hryhorowicz, p. Anny Chwojko, p. Marty Łukaszuk, p. Doroty Wildowicz, p. Małgorzaty Chwojko, p. Katarzyny Kondraciuk, p. Anny Bielenia, p. Eweliny Karczemnej, p. Anny Gogiel, p. Julity Puchalskiej, p. Agnieszki Walasek, p. Joanny Zastockiej, p. Iwony Kalinowskiej p. Adama Sałaskiewicza, p. Ewy Sawko, p. Katarzyny Kałajtan- Kondrusik.

Z całego serca dziękujemy też drugiej grupie przedszkolnej i wychowawczyni p. Justynie Wasilewskiej jak również p. Sylwii Gościk i wspaniałym rodzicom: p. Sylwii Konończuk, p. Monice Seweryn, p. Aleksandrze Klimowicz, p. Sylwii Tarasewicz, p. Piotrowi Dudko, p. Robertowi Oniszczuk, p. Katarzynie Trochimczyk, p. Urszuli Tarasewicz, p. Małgorzacie Popławskiej, p. Dawidowi Marcinczyk, p. Ewelinie Ostapczuk, p. Kamili Owerczuk, p. Zofii Boczko, p. Sylwii Olszewskiej i p. Justynie Grygoruk. Dziękujemy też naszym wolontariuszom: Katarzynie Bielenia, Michałowi i Julii Martyniuk, Wiktorii Łukaszuk, Kindze Litwińczuk, Wiktorii Gogiel, Julii Markowskiej, Kacprowi Walasek, Sandrze Mieleszko, Nikoli Śliżewskiej, Aleksandrze Woronowicz, Karolinie Bułatowicz, Gabrieli Chwojko, Weronice Kondraciuk oraz p. Annie Gogiel i Marcie Łukaszuk za sprawne przeprowadzenie kiermaszu.

Wszystkim pozostałym osobom, które wsparły „Charytatywny kiermasz słodkości” należą się też serdeczne podziękowania. Tego dnia wspólnie zebraliśmy 1505,00 zł.

Alina Gościk, Monika Jaroszuk, Ewa Zielińska