22 czerwca 2018, piątek

Turniej Szachowy dla klas młodszych

We wtorek 19 czerwca 2018 r. o godzinie 8.00 w ramach innowacji pedagogicznej „Stop używkom – sport jest dobry na wszystko” został rozegrany Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gródku. Skierowany on był do wszystkich chętnych uczniów szkoły podstawowej z klas II – IV. Do turnieju przystąpiło 10 uczniów.
Celem zawodów była popularyzacja szachów wśród dzieci młodszych oraz wyłonienie indywidualnych mistrzów. Ta niezwykle pasjonująca, wymagająca logicznego myślenia gra planszowa, której współczesne zasady ukształtowały się jeszcze w średniowieczu, przyciąga niczym magnez coraz to młodszych graczy. Podczas rozgrywania partii szachowych widać było na twarzach dzieci radość, pozytywne emocje oraz skupienie uwagi.
Rozgrywki przeprowadzono systemem kołowym, w którym gracze musieli przystąpić do czterech partii gry. Nad przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie: Kamil Pappai i Michał Martyniuk z klas IV (zawodnicy Akademii Gambit)).
Oto wyniki turnieju:
I miejsce – Konrad Krysiuk – kl. IIIc
II miejsce – Izabela Rogacz - kl. – IIIb
III miejsce – Aleksander Olszewski - kl. IIa
Na zakończenie turnieju organizatorzy podziękowali dzieciom za udział w rozgrywkach oraz zaprosili do odebrania nagród, które zostaną wręczone na apelu dyplomowym w dniu 21 czerwca.
Organizatorzy turnieju składają serdeczne podziękowania sponsorom za wsparcie finansowe, szczególnie Radzie Rodziców,  która ufundowała nagrody oraz Pani Dyrektor za zasponsorowanie pucharów zwycięzcom.
Mamy nadzieję, że ten turniej na stałe wpisze się do sportowego kalendarza imprez szkoły podstawowej.

Alina Gościk, Monika Jaroszuk, Barbara Konończuk, Małgorzata Wirkowska

I Turniej Szachowy - film