ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRÓDKU, ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie
Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich
ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie

odwiedzin: 171518 / dziś: 88 / teraz: 8


Aktualności16 czerwca 2018, sobota

Turniej Szachowy

W dniu 13 czerwca w Szkole Podstawowej w Gródku, byliśmy świadkami niecodziennego wydarzenia. W ramach innowacji pedagogicznej „Stop używkom - sport jest dobry na wszystko” odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej. Celem turnieju była popularyzacja królewskiej gry wśród uczniów gródeckiej szkoły, promocja szachów w środowisku szkolnym oraz wyłonienie najlepszych uczniów w dwóch kategoriach wiekowych oraz „Mistrza nad mistrzami”.
Uroczyste rozpoczęcie turnieju nastąpiło zgodnie z harmonogramem o godzinie 9:00. Zawodnicy usłyszeli kilka ciepłych słów od Pani Dyrektor Anny Grycuk. Następnie sędzia główny opowiedział o zasadach i ramowym planie rozgrywania turnieju. Tym razem nad przepisami szachowymi i rywalizacją w duchu fair play czuwało dwóch sędziów, uczniów klasy IV: Kamil Pappai i Michał Martyniuk (zawodnicy Akademia Gambit, którzy zajęli w tym roku drugie miejsce w szachowej lidze powiatu białostockiego do lat 18). Z racji braku pytań ze strony uczestników turnieju nastąpiło wyczekiwane „rozpoczynamy rundę pierwszą”. Sportowa walka na dystansie 4 rund została rozpoczęta. 
Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem – wystąpiło łącznie 13 zawodników z klas V – VII i gimnazjum. W czasie trwania turnieju wszyscy uczestnicy zachowywali się według zasad fair play, panowała atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji i przyjaźni. 
Pomimo wielu potknięć, niespodziewanych zwrotów akcji, fantastycznych zagrań i spektakularnych pojedynków udało się wyłonić laureatów zawodów. I tak najlepszymi okazali się: 
1. Roszczenko Kacper kl. Va z dorobkiem 4 punktów 
2. Wawreniuk Kuba kl. IIb gim. z dorobkiem 3,5 punktów 
3. Grześ Gabriela kl. Vb z dorobkiem 3 punktów. 
Zwycięscy pierwszego i drugiego miejsca zmierzyli się w rozgrywkach szachowych z sędziami: Roszczenko Kacper z Pappai Kamilem oraz Wawreniuk Kuba z Martyniukiem Michałem. Zawodnicy zostali dobrani według rangi osiągniętych sukcesów w turniejach szachowych. Mistrzem nad mistrzami okazał się Michał Martyniuk z kl. IVb.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i jednocześnie zapraszamy na kolejne organizowane przez szkołę Turnieje Szachowe.

19 czerwca o godz. 8:00 planowany jest Turniej Szachowy dla klas II – IV.

Koordynatorzy: Alina Gościk, Monika Jaroszuk, Barbara Konończuk, Małgorzata Wirkowska.


Erasmus+
MEN
e-dziennik
Mleko z KlasąMulti Sport
Mam 6 lat
Owoce w szkolePajacyk
Dziecko w sieci
Sieciaki~ copyright © 2004-2019 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~