8 czerwca 2018, piątek

Dzień Białoruski

25  maja w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Białoruskiego. Program Dnia był bardzo bogaty, obfitujący w różnorodne atrakcje.  Było coś dla ciała (smakowity poczęstunek) i coś dla ducha (część artystyczna).  Na początku można  było obejrzeć zabawną scenkę pod tytułem „Kargul i Pawlak” w wykonaniu naszych wolontariuszek  Alessii i Ainy oraz uczniów z drugich i trzecich klas gimnazjum. Następnie widzowie byli świadkami pokazu mody dawnej w wykonaniu uczniów z klas czwartych, uczęszczających na lekcje języka białoruskiego. Kolejnym punktem programu były zdjęcia z rekwizytami. Tym razem to publiczność mogła uczestniczyć aktywnie. Widzowie mogli się przebierać i w wybranych przez siebiekreacjach pozować do zdjęć. Publiczność stanowili uczniowie klas pierwszych i przedszkolaki. Udział tych ostatnich miał duże znaczenie ponieważ jednym z celów tego wydarzenia była adaptacja sześciolatków z rodzicami. Pozostałe cele to przybliżenie kultury białoruskiej i kultywowanie tradycji. Impreza się udała, wszystkim się tak podobało, że w poniedziałek 28 maja wydarzenie zostało powtórzone przed inną publicznością.