11 czerwca 2018, poniedziałek

"Czytam - to wiem, rozumiem i potrafię!"

"Czytam - to wiem, rozumiem i potrafię!" to projekt, w którym biorą udział uczniowie klasy II a. Założeniem tego projektu jest kształtowanie nawyków czytelniczych uczniów, rozwijanie i poszerzanie wiedzy o świecie oraz poznawanie bogactwa literatury dziecięcej.
Wśród wielu działań, w których uczestniczyli drugoklasiści w tym roku szkolnym były dodatkowe zajęcia teatralne i dramowe. W trakcie tych spotkań dzieci bawiły się słowem, gestem, tworzyły scenki, otwierały się, miały okazję wyrazić siebie, a co najważniejsze - zainteresować się książką i czytaniem.
Prezentacja młodszym uczniom i przedszkolakom ulubionych wierszy J.Tuwima i J. Brzechwy było dla dzieci niezwykłym przeżyciem.
17 maja scenki w wykonaniu klasy II a obejrzały dzieci z przedszkola , natomiast 24 maja występ obejrzały pierwsze klasy. Na widowni zasiedli również dorośli widzowie, a wśród nich były pani dyrektor Anna Grycuk i wicedyrektor Danuta Garkowska, nauczyciele biblioteki, wolontariuszki, wychowawczynie przedszkola i klas pierwszych, mamy również towarzyszyły dzieciom w trakcie ich występu.