10 maja 2018, czwartek

Wywiadówka profilaktyczna

W dniu 10 maja 2018 roku z inicjatywy Dyrekcji i pedagoga szkolnego odbyło się w naszej szkole zebranie rodziców w ramach tzw. wywiadówki profilaktycznej z przedstawicielem Policji -  panią sierżant sztabową Martą Gawieńczyk z wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

W spotkaniu uczestniczyło 40 rodziców. Celem spotkania było poinformowanie rodziców o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Rodzice  uświadomili sobie, jakie konsekwencje ponoszą w przypadku niewłaściwych zachowań ich małoletnich dzieci. Dowiedzieli się też o tym, że dziecko jako osoba nieletnia (13-17 lat) samo odpowiada za swoje czyny. Zwrócono też uwagę na tzw. „cyberprzemoc” i bezpieczne zasady korzystania z mediów elektronicznych.

Wszyscy mamy obowiązek właściwego reagowania w sytuacjach agresji, przemocy i wykroczeń popełnianych przez inne osoby.

Pedagog: Ewa Bielawska