1 maja 2018, wtorek

Festiwal Kultur

24 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prezentacji kultury mniejszości narodowych zamieszkujących Podlasie. Spotkania dzieci, młodzieży i dorosłych mają przede wszystkim na celu poszerzenie i pielęgnowanie idei wielokulturowości w całym regionie. Przedsięwzięcie pod nazwą ,,Festiwal Kultur” odbyło się po raz jedenasty w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Podlaskiego, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta miasta Białegostoku. W Festiwalu wzięli udział uczniowie z całego województwa podlaskiego, którzy zaprezentowali muzykę, śpiew i taniec różnych kultur. Na uwagę zasługuje wysoki poziom wykonania, różnorodność prezentacji oraz wielkie zaangażowanie uczestników.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej oraz zespół ,,Kazka” przygotowani przez panie Tamarę Bielkiewicz, Marię Abramowicz, Katarzynę Kokieć i Ewę Zielińską. Ciekawie zaaranżowane stoisko z motywem białoruskim przyciągało zwiedzających, którzy częstowali się swojskim chlebem ze smalcem, świeżym drożdżowym ciastem, rogalikami i innymi przysmakami. Potrawy regionalne przygotowały: Ciuńczyk Barbara, Sulżyk Dorota, Karłów Krystyna, Jasiukowicz Beata, Sadowska Angelika, Rudzińska Agnieszka, Deryng Anna, Antonowicz Marta, Wildowicz Dorota.
Na scenie nasze dzieci z ,,Kazki” zaprezentowały piosenki w języku białoruskim. Piękne, kolorowe stroje zawdzięczamy naszym wspaniałym mamom, pani Ewie Markowskiej i Oldze Kochanowicz.
Festiwal Kultur to prawdziwe święto promujące różnorodność kulturową naszego regionu i spotyka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Podlasia.