17 kwietnia 2018, wtorek

Wycieczka klas IIIac do Muzeum Wojska w Białymstoku i ośrodka „Strefy wysokich lotów”.

W dniu 13.04.2018r. uczniowie klas IIIac uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Białegostoku. Wyjazd miał na celu poznanie faktów historycznych dotyczących dziejów wojska polskiego, umożliwił kształtowanie w świadomości uczniów więzi patriotycznych, przywiązania do narodu, państwa i ojczyzny. Uczniowie brali udział w zajęciach audio-wizualnych przeprowadzonych przez pracowników Muzeum Wojska w Białymstoku. Mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z eksponatami historycznymi, wzbogacili wiedzę i treści dotyczące wojska na terenie Białostocczyzny.

Kolejną formą atrakcji integrującą grupę był pobyt w ośrodku sportowo-rekreacyjnym „Strefa wysokich lotów”. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach ruchowych, konkursach sprawnościowych, mieli możliwość rozwijania własnych sprawności fizycznych.

Wycieczka bardzo podobała się wszystkim uczniom, poszerzyła zasób wiedzy dotyczącej historii oraz zaspokoiła potrzebę ruchu i wypoczynku.