ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRÓDKU, ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie
Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich
ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie

odwiedzin: 174134 / dziś: 112 / teraz: 7


Aktualności16 kwietnia 2018, poniedziałek

„Bez precedensu"

W Szkole Podstawowej w Gródku powiało duchem europejskości – a to z powodu uczestnictwa naszej młodzieży w projekcie wymiany uczniów pt. „Bez granic i pełen edukacji”.
Gościmy młodzież z Niemiec z Drezna (land Saksonia) w wieku 14 - 15 lat (II klasa gimnazjum szkoły polskiej). Pani Anna-Sophia Pappai jest koordynatorem projektu, który jest współfinansowany przez środki Gminy Gródek oraz Polsko - Niemiecką Wymiany Młodzieży (PNWM).
W piątek 14.04.2018 roku powitaliśmy gości w naszej szkole przedstawieniem prezentującym historię Gródka od czasów Chodkiewiczów. Następnie oprowadziliśmy po szkole i Gródku. 
Przez pierwsze trzy dni młodzież polska i niemiecka uczestniczyła w Rozłogach w różnorodnych zajęciach i warsztatach na temat stereotypów i uprzedzeń, animacji językowych oraz zabawach integracyjnych. Pierwszym wspólnym praktycznym działaniem było sprzątanie starego cmentarzu żydowskiego w Gródku.
Po południu w niedzielę nastąpiła przeprowadzka do gródeckich rodzin, gdzie przez 3 kolejne dni będą mieszkać niemieccy goście.
Młodzież z obu krajów ma możliwość komunikowania się ze sobą w języku angielskim, co jest doskonałym pretekstem do podszlifowania tego języka i poznanie kultury innego kraju.
Kolejne dni spędzimy aktywnie razem na terenie szkoły. Relacja w najbliższym czasie……
Irena Naliwajko i Joanna Ostapczuk, Anna - Sophia Pappai


Erasmus+
MEN
e-dziennik
Mleko z KlasąMulti Sport
Mam 6 lat
Owoce w szkolePajacyk
Dziecko w sieci
Sieciaki~ copyright © 2004-2019 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~