12 kwietnia 2018, czwartek

"Akcja dla Sebastiana"

30 maja w naszej szkole odbędzie się zabawa charytatywna „Akcja dla Sebastiana” organizowana przez Szkolne Koło Młodszego Wolontariatu „Pomocnicy”.
Sebastian ma 10 lat, czterokończynowe spastyczne mózgowe porażenie dziecięce i astygmatyzm. Uczęszcza do 1klasy szkoły specjalnej, jest radosny i uśmiechnięty, zaraża swoim optymizmem wszystkich dookoła a jednocześnie jest bardzo cierpliwy w codziennym trudzie pokonywania swoich ograniczeń.
Celem większego usprawnienia dziecka rodzice chcą zakupić rower rehabilitacyjny 3 kołowy. Spełni on wiele terapeutycznych potrzeb chłopca. Rower ma mobilizujący i stymulujący wpływ na stawy, mięśnie i krążenie. Zachęci też Sebastiana z zaburzeniami ruchu do poruszania się.
Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca o nieodpłatne przekazywanie różnych przedmiotów niezbędnych do przeprowadzenia zabawy charytatywnej m.inn. książek, zabawek, gier, kubków, gadżetów biurowych oraz innych drobnych upominków itp. Mile widziane są również talony, karnety – bezpłatne lub rabatowe na usługi.
Środki zebrane w trakcie zabawy przekazane zostaną na konto Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Lepsze Jutro” w Gródku z przeznaczeniem na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Sebastiana Chlabicza.
Wyrażając przekonanie, że nasza prośba spotka się ze zrozumieniem, pragniemy z góry podziękować wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom za wrażliwość i udzielone wsparcie.
Zapraszamy 30 maja od godz. 8.30 do aktywnego udziału w „Akcji dla Sebastiana”, która odbędzie się na głównym holu Szkoły Podstawowej w Gródku.
Opiekunowie młodszego wolontariatu Alina Gościk i Monika Jaroszuk.