ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRÓDKU, ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie
Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich
ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie

odwiedzin: 148985 / dziś: 6 / teraz: 5


Aktualności12 marca 2018, poniedziałek

8 marca w Warszawie - TVP i Muzeum Powstania Warszawskiego

Swoją wizytę w Warszawie rozpoczęliśmy od zwiedzenia siedziby TVP. Uczniowie, w towarzystwie przewodnika, przeszli przez różne bloki budynku na Woronicza, zwiedzając tym samym studia programów i nagrań takich jak: TVP Sport i „Pytanie na śniadanie”. Chwilę spędziliśmy w pomieszczeniu reżyserskim, w którym mogliśmy usłyszeć i zobaczyć, jak wygląda profesjonalna produkcja telewizyjna. Na zakończenie młodzież została zaproszona do telewizyjnego muzeum, w którym zgromadzone eksponaty zobrazowały historię rozwoju TVP S.A.
Tego dnia zwiedziliśmy też Muzeum Powstania Warszawskiego. To nowoczesne i piękne muzeum. Można się w nim wiele nauczyć o naszej historii i historii naszej stolicy - Warszawy. Ale to też miejsce pamięci i hołdu dla tych wszystkich, którzy stanęli do boju o wolność w czasie powstania. Za pomocą nowoczesnych technologii przenieśliśmy się w czasy II wojny światowej. Mogliśmy poczuć niemalże na własnej skórze tamte czasy. Duże wrażenie zrobiły na wszystkich uczniach filmy i nagrania dźwiękowe z relacjami świadków tamtych wydarzeń, oryginalne urządzenia używane przez walczące państwo podziemne, krwawe opaski, rekonstrukcja oryginalnego samolotu, broń powstańcza i rekonstrukcje grobów powstańców. Z tych też względów wizyta w tym muzeum wzbudziła wiele emocji. 
Z wycieczki, pomimo zmęczenia, wszyscy wrócili w dobrych humorach.

Serdecznie dziękujemy rodzicom: Annie Chwojko, Ewie Markowskiej, Ewie Woronowicz, Annie Zawadzkiej, Wiolecie Mieleszko i Dorocie Popławskiej za pomoc w opiece nad dziećmi i miłe towarzystwo. Dziękujemy też Firmie Biuro Podróży RAMIS za przemiłą i profesjonalną obsługę. 
Wychowawcy klas szóstych: Alina Gościk i Monika Jaroszuk.


Erasmus+
MEN
e-dziennik
Mleko z KlasąMulti Sport
Mam 6 lat
Owoce w szkolePajacyk
Dziecko w sieci
Sieciaki~ copyright © 2004-2018 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~