ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRÓDKU, ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie
Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich
ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie

odwiedzin: 148985 / dziś: 6 / teraz: 5


Aktualności11 marca 2018, niedziela

Spotkanie z pięściarzem p. Kamilem Szeremeta

W piątek 9 marca odbyło się w naszej szkole bardzo ciekawe, motywujące i inspirujące spotkanie z pięściarzem p. Kamilem Szeremeta - mistrzem Europy kategorii średniej w boksie zawodowym. Pan Kamil jest siódmym Polakiem, pierwszym z Podlasia, który zdobył pas mistrza Europy. W przeszłości polskimi mistrzami EBU byli Grzegorz Proksa (waga średnia), Rafał Jackiewicz (półśrednia), Piotr Wilczewski (junior półciężka), Mateusz Masternak (junior ciężka) oraz Przemysław Saleta i Albert Sosnowski (obaj w kategorii ciężkiej).
Na spotkaniu obecna była Pani dyrektor i wicedyrektor oraz chętni uczniowie z klas IV – VII i Gimnazjum wraz z nauczycielami. Uczestnicy spotkania zadawali liczne pytania, z odpowiedzi na które, dowiedzieli się m.in. że przygoda z boksem pana Kamila zaczęła się w wieku 12 lat, że zawsze lubił on spędzać wolny czas na podwórku, a nie przed komputerem, zaś jego idolem był Rocky Marciano. Zachęcał on do uprawiania sportu zwłaszcza tych wszystkich, którzy mają nadmiar energii powodujący wiele negatywnych zachowań. Wielokrotnie bokser podkreślał, że w życiu najważniejsza jest dla niego rodzina i zdrowie, a sukces można osiągnąć jedynie poprzez ciężką pracę. Pojawiły się też pytania dotyczące jego stosunku do nałogów. Sportowiec stwierdził, że istnieją ciekawsze sposoby spędzania czasu niż picie alkoholu. Natomiast palenie papierosów niszczy zdrowie i uniemożliwia jakąkolwiek karierę sportową. 
W trakcie spotkania pan Kamil przekazał na ręce pani dyrektor Anny Grycuk swój szlafrok z autografem. W stroju tym, utalentowany sportowiec, wyszedł na ring 23 lutego 2018r i zdobył pas mistrzowski. Podczas gali, która odbyła się w Rzymie p. Kamil znokautował Alessandro Goddiego już w drugiej rundzie (33-3-1, 16 KO). Szlafrok bokserski, zgodnie ze słowami pani dyrektor, przekazany zostanie na aukcję charytatywną, a dochód zasili konto Rady Rodziców naszej szkoły. 
Na koniec spotkania MISTRZ EUROPY obiecał, że odwiedzi naszą szkołę zaraz po zdobyciu pasa MISTRZA ŚWIATA! Nasz mistrz boksu rozdawał też dzieciom swoje zdjęcia z podpisem. Chętni mogli również zrobić z nim zdjęcia indywidualne oraz grupowe. 
Wszyscy opuszczali izbę tradycji naładowani pozytywną energią, nie tylko ze względu na to co opowiadał pan Kamil, ale też dlatego, że zrobił on na nauczycielach i uczniach wrażenie człowieka miłego, otwartego i elokwentnego. Jego osoba i postawa jest przykładem zachęcającym do przestrzegania zasad zdrowego trybu życia bez nałogów, to jest bowiem jednym z warunków osiągnięcia sukcesu sportowego.

Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej „Stop używkom – sport jest dobry na wszystko” autorstwa Aliny Gościk, Moniki Jaroszuk i Małgorzaty Wirkowskiej.


Erasmus+
MEN
e-dziennik
Mleko z KlasąMulti Sport
Mam 6 lat
Owoce w szkolePajacyk
Dziecko w sieci
Sieciaki~ copyright © 2004-2018 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~