ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRÓDKU     ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie
Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich ~ Gimnazjum im. Rodu Chodkiewiczów

Bal charytatywny / Nasza szkoła

"Altruista to człowiek, który myśli o innych, nie zapominając o sobie." 

Albert Camus 

 


 

Bal Charytatywny 2017 

Bale charytatywne na rzecz szkoły odbywają się nieprzerwanie od 2002 roku. Główną ideą balu charytatywnego jest zebranie pieniędzy i przeznaczenie ich dla dzieci uczących się w Zespole Szkół w Gródku. Inicjatorką pierwszych bali była Dyrektor Gimnazjum p. Anna Grycuk i były to bale na rzecz gimnazjum. Potem, przez krótki okres czasu były bale na rzecz i szkoły podstawowej i gimnazjum, a od 2012 kiedy powołano Zespół Szkół, są to bale na rzecz Zespołu Szkół. Aby bal doszedł do skutku nie wystarcza sama inicjatywa. Każdy bal wymaga dużego zaangażowania się ludzi, ich współpracy. Od zawsze odbywa się we współpracy z Radą Rodziców. Bez Rady Rodziców nie udałby się żaden bal. 
Na balu bawiły się 102 osoby. Do tańca grał Mariusz Choruży z Zespołem. Dodatkową atrakcją był koncert gwiazdy wieczoru, był to występ zespołu Prymaki.
Atmosfera na balu była serdeczna i sprzyjała zabawie. Goście doskonale się bawili do godziny 4 rano. Zyski z tegorocznego balu zasiliły konto Rady Rodziców i zostaną przeznaczone na zakup nagród i dyplomów. Na zakończenie roku szkolnego dwóch najlepszych absolwentów ze szkoły podstawowej i gimnazjum otrzymają stypendium za najwyższe wyniki w nauce. Rada Rodziców od kilku lat zakupuje zdjęcia legitymacyjne do pierwszego w życiu ucznia dokumentu jakim jest legitymacja szkolna. Rada Rodziców dopłaca również do wycieczek uczniowskich, obozów sportowych i innych wyjazdów. We współpracy z innymi instytucjami wspomagającymi szkołę zakupuje usługi w postaci urządzeń rekreacyjnych na Dzień Dziecka. Zdarza się czasami, że Rada Rodziców funduje szkole jakąś pomoc dydaktyczną. Wszystkie wydatki odbywają się w zgodzie z regulaminem Rady Rodziców i sa akceptowane przez członków Rady Rodziców. 
Wszystkim uczestnikom balu i sponsorom serdecznie dziękujemy za hojność i szczodrość. 
 

Tegoroczni sponsorzy: 1. Salon Orchidea, 2.Marta Gąska, 3. Kamila Kostecka, 4. Sylwia Rudnicka, 5. Kamila Lewicka, 6.Salon Depilconcept, 7. Wiadomości Gródeckie, 8.Bajo-Barbara Kułakowska, 9. Anna Maria Ostrowiecka, 10. Grand Servise, 11. Eden, 12. D. M. Wildowicz, 13. Aleksandra Tarasewicz, 14.Dorota Sulżyk, 15.GGGw Gródku, 16. Koło PZW w Gródku, 17. Agnieszka Trochimczyk, 18. Piotr Szutkiewicz, 19. Grupa uczniów ZS i p. A. Gościk, 20. Małgorzata i Zdzisław Tryznowscy, 21. Maria Mieleszko, 22. Barbara Wakulewska, 23. Obcasypodlasia- Elżbieta Stankowiak, 24.Mariola Kozłowska, 25. Apteka Omega, 26.Zespół Prymaki, 27. Mariusz Choruży z Zespołem, 28. Maria Abramowicz, 29. Krystyna Klimkiewicz, 30. Ewa Sawko, 31. Igor Ryczkowski, 32. Nauczyciele Zespołu Szkół w Gródku, 33. Krzysztof Korsak, 34. Paulina Treska, 35. Mirosława Antonowicz, 36. Rodzice uczniów ZS w Gródku, 37. Panie z kuchni w ZS w Gródku, 38. Anna Petelska, 39. Anna Gogiel, 40. Ewa Markowska, 41.Olga Kozłowska, 42. Olga Kochanowicz, 43. Adam Matus, 44. Piotr Puchalski. 
Zespół Szkół w Gródku
 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

"Niech żyje bal....2016" 

Wszyscy Przyjaciele Zespołu Szkół w Gródku już od kilkunastu lat rezerwują w swoich kalendarzach jedną z lutowych, karnawałowych sobót na Bal Charytatywny. Nie inaczej było i 6 lutego tegoż roku. Tradycyjnie już spotkaliśmy się na kolejnym Karnawałowym Balu Charytatywnym Zespołu Szkół, organizowanym przez Radę Rodziców, Dyrekcję oraz Grono Pedagogiczne, w czasie którego połączyliśmy działania filantropijne z wyśmienitą zabawą. 

Podczas Balu prowadzona była sprzedaż charytatywnych prac na kiermaszu. Odbyła się licytacja rękodzieła, obrazów i innych bardzo cennych karnetów ufundowanych przez naszych wspaniałych sponsorów, była również możliwość wylicytowania kolacji z solistami zespołu Prymaki, którzy jako gwiazda wieczoru porwali do tańca wszystkich gości.

Do białego rana grał nam zespół "3 BIT" opłacony przez anonimowego darczyńcę. Raczyliśmy się pysznymi daniami przygotowanymi pod okiem Barbary Kułakowskiej, właścicielki Restauracji "Zajazd przy Granicy". Degustowaliśmy wyśmienite słodkości pieczołowicie przygotowane przez naszych niezastąpionych Rodziców. Niespodzianką dla gości była dziczyzna ufundowana przez Edwarda Garkowskiego.

To był jeden z najhuczniejszych, wspaniałych i najbardziej emocjonujących bali w historii naszej szkoły.

Zgromadzone fundusze Rada Rodziców w całości przeznacza na nagrody dla uczniów, dofinansowuje imprezy szkolne, rozgrywki sportowe, wyjazdy klasowe oraz realizuje wiele innych ważnych przedsięwzięć.

Kolejny raz w imieniu Rady Rodziców, Dyrekcji i Nauczycieli Zespołu Szkół w Gródku chylę czoła przed wszystkimi osobami, które zaangażowały się w organizacją balu. Szczególnie dziękuję tym, którzy nie szczędzili sił i czasu, by tak wspaniała akcja po raz kolejny mogła się odbyć, a także wszystkim, którzy wsparli akcję charytatywną, dając przykład ofiarności, wrażliwości i wielkiego serca.

"Niech żyje bal..."

                                                                                            Małgorzata Tryznowska

                                                                   Przewodnicząca Rady Rodziców w Zespole Szkół w Gródku

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ach, co to był za bal!  

„ Już karoca zajechała.
Zaprzężona w cztery konie.
Gości wita służba cała.
I w głębokim jest pokłonie.

Ach witajcie goście mili.
Już ich wiodą na salony.
Wnet będziemy się bawili.
Słychać już muzyki tony…”
 

14 lutego 2015 roku odbył się czternasty Bal Charytatywny Zespołu Szkół w Gródku, zorganizowany przez Radę Rodziców, Dyrekcję oraz Grono Pedagogiczne. W tym roku motywem przewodnim zabawy był Dzień Zakochanych, co sprawiło, ze atmosfera była wyjątkowo gorąca - w końcu cały rok czekaliśmy na to wydarzenie!

W sobotni, walentynkowy wieczór do restauracji „Zajazd Przy Granicy” w Stacji Waliły przybyło ponad 100 osób, wśród których byli przedstawiciele władz lokalnych, rodzice uczniów, nauczyciele, wolontariuszki przebywające w naszej szkole oraz osoby nie tylko z terenu naszej gminy.
Celem naszych spotkań, jak zawsze jest integracja środowiska, budowanie życzliwego klimatu wokół szkoły, a przy okazji zgromadzenie dodatkowych funduszy, za które Rada Rodziców kupuje nagrody dla uczniów, dofinansowuje imprezy szkolne, rozgrywki sportowe, wyjazdy klasowe oraz realizuje wiele innych ważnych przedsięwzięć.

Gustownie przybrane stoły, wypełnione były po brzegi smakowitymi potrawami przygotowanymi przez Właścicielkę Zajazdu, a słodki stół uginał się pod ciężarem ciast i innych smakołyków przygotowanych przez rodziców, sponsorów i uczennicę kl. IIIb Julię Markowską.

Gwiazdą wieczoru był Duet Smooth Jazzowy - Paweł i Monika, goście z gminy Michałowo, którzy uświetnili naszą zabawę utworami Prince`a, Stevie Wonder`a i Sting`a. Przy porywających do tańca utworach godziny upływały niczym sekundy. Cała sala bawiła się doskonale a tańcom nie było końca.

Tradycyjnie odbyły się również walczyk, jednak tym razem walczyk czekoladowy ustąpił miejsca różanemu, podczas którego każdy mężczyzna mógł obdarować swoją ukochaną piękną różą.

Wielkim sukcesem zakończyła się licytacja otrzymanych od sponsorów prac i karnetów. Goście grosza nie żałowali bawiąc się przy okazji wyśmienicie. Również loteria fantowa i kiermasz, jak co roku miały swoich bywalców, a wygrane dostarczyły uczestnikom wielu miłych wrażeń.

W imieniu Rady Rodziców, Dyrekcji i Nauczycieli Zespołu Szkół w Gródku serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację balu. Szczególne podziękowania kieruję w stronę osób, które nie szczędziły sił i czasu, by tak wspaniała akcja mogła się odbyć, a także wszystkim, którzy wsparli akcję charytatywną, dając przykład ofiarności, wrażliwości i wielkiego serca. Wszystkim cudownym ludziom, którzy byli z nami składam serdeczne podziękowania za udział w Balu i w imieniu Organizatorów zapraszam za rok.  

Szczególne podziękowania kieruję w stronę naszych głównych sponsorów, którymi są: 

 1. Dorota  Mirosław  Wildowicz
 2. Barbara Kułakowska BAJO
 3. Lewiatan Gródek
 4. Agnieszka  Trochimczyk
 5. Maria Hajduczenia
 6. Dariusz Golak MOSiR Michałowo
 7. Mirosław Nos Koło Wędkarskie
 8. Paweł Oziabło
 9. Piekarnia Maja Michałowo
 10. Krystyna Jarosław Bokwa
 11. Anna Petelska
 12. Edyta Charkiewicz
 13. Anna Gogiel
 14. Ewa Sawko
 15. Agata i Artur Bazyluk
 16. Dorota Sulżyk
 17. Ewa Bozik
 18. Ewa Zielińska
 19. Barbara Wakulewska
 20. Maria Mieleszko
 21. Magda Łotysz
 22. Barbara Niczyporuk
 23. Barbara Petelska
 24. Jarosław Gwizdak
 25. Ewa i Julia Markowskie
 26. Salon Urody Natalia Szymańska
 27. Maria Abramowicz
 28. AM-edica Michałowo

 

 

Przewodnicząca Rady Rodziców 

Małgorzata Tryznowska 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  

 

XI Charytatywny Bal na rzecz gimnazjum 

 

Dyrekcja, Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna Publicznego Gimnazjum w Gródku zorganizowali w dniu 18 lutego 2012 roku jedenasty bal charytatywny. 

Do tańca przygrywał zespół "New sukces", którego członkiem jest Pan Wiesław Miruć, rodzic naszego ucznia, który już po raz czwarty uczestniczy w naszej imprezie.  Przy dźwiękach polskiej, białoruskiej i ukraińskiej muzyki wszyscy bawili się wesoło do rana.  

Nasze bale tradycyjnie kończą karnawał w Gródku. Uczestniczą w nich zaproszeni goście, rodzice uczniów, nauczyciele oraz osoby zainteresowane z terenu nie tylko naszej gminy. Ich celem od początku  jest nie tylko gromadzenie środków finansowych, ale również integracja środowiska i budowanie życzliwego klimatu wokół szkoły. Bardzo nam zależy na tym aby wszyscy uczestnicy dobrze się u nas czuli, wesoło bawili i wywieźli jak najlepsze wrażenia oraz chętnie wrócili za rok. Dzięki balom nasza Rada Rodziców dysponuje funduszami za które kupuje nagrody dla uczniów, książki do biblioteki szkolnej, sprzęt audiowizualny. Środki finansowe zgromadzone podczas ostatnich balów zostały przeznaczone na zakup wyposażenia do pracowni chemicznej (laptop, projektor multimedialny i tablica interaktywna), sprzętu nagłośniającego i stojaków na rowery.  

Bale gimnazjalne mają swoją specyficzną oprawę. Zawdzięczamy ją aukcjom, loteriom i  kiermaszom, które im towarzyszą. Nie byłoby to możliwe bez wysiłku włożonego w ich przygotowanie ze strony uczniów i pracowników gimnazjum a szczególnie naszej plastyczki pani Barbary Wakulewskiej. Dziękujemy również Pani Marii Mieleszko, plastyk z GCK, która dzięki uprzejmości dyrektora, już od lat przekazuje na naszą aukcję swoje piękne prace. Bardzo aktywny udział w przygotowaniach brała Rada Rodziców pod przewodnictwem pana Andrzeja Maleszy i pani Jolanty Chlabicz oraz skarbnik pani Bożeny Adamczyk, Z wielkim zaangażowaniem włączyła się w organizację przyjęcia i zapraszanie gości. Miłym akcentem w trakcie balu był "wiejski stół", który cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników. 

 Podziękowania sponsorom, którzy przyczynili się do sukcesu Balu Charytatywnego: 

·  Zespołowi "New sukces", który po cenach promocyjnych wystąpił dla uczestników balu - za piękną, zachęcającą do tańca, muzykę, 

·  Barbarze Kułakowskiej, ajentce Hotelu Pronar i jej pracownikom - za udostępnienie lokalu i przygotowanie przyjęcia,  

·  p. Krystynie i Jarosławowi Bokwa - za sponsorowanie ciast, 

·  p. Izabeli i Barbarze Łukaszewicz ze spółki "Adar"- która sponsorowała owoce, 

·  p. Annie Petelskiej i Joannie Lech za sponsorowanie czekolad na walczyk czekoladowy, 

·  p. Jolancie Chlabicz i Bożenie Adamczyk - za sponsorowanie "wiejskiego stołu" 

·  p. Barbarze Wakulewskiej  - autorce wielu prac na aukcję i kiermasz - za trud włożony w przygotowywanie balu,  

·  p. Marii Mieleszko - autorce kilku prac na aukcję - za życzliwość i lata współpracy, 

·  p. Małgorzacie Świderskiej - za sponsorowanie 3 karnetów na torty, 

·  p. Piotrowi Szutkiewicz -  za nieodpłatne przekazanie drewna na ramy do obrazów, 

·  p. Adamowi Martonik - za wykonanie ram do obrazów na aukcję i kiermasz, 

·  Rodzicom naszych uczniów- za upieczenie ciast na bal,  

·  uczniom ze świetlicy gimnazjalnej pod kierunkiem p. Barbary Mukosiej za wykonanie fantów na kiermasz. 

Dyrektor Anna Grycuk 


 

 9 lutego 2013 roku w restauracji Zajazd przy Granicy odbył się kolejny Karnawałowy Bal Charytatywny na rzecz Zespołu Szkół w Gródku. Do czwartej nad ranem były tańce, śpiewy i atrakcje, które przygotowała dla swoich gości Rada Rodziców, Dyrekcja i Rada Pedagogiczna placówki. 

  

 X Bal Charytatywny na rzecz gimnazjum   

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców i wieloletnią tradycją, dzięki uprzejmości ajentki pani Barbary Kułakowskiej w restauracji hotelu Pronar w Waliłach Stacji w dniu 26 lutego 2011 roku odbył się już dziesiąty bal charytatywny na rzecz Publicznego Gimnazjum w Gródku.


Do tańca przygrywał zespół "New sukces", którego członkiem jest pan Wiesław Miruć, rodzic naszego ucznia. Nawiązaliśmy w ten sposób do historii, ponieważ pan W. Miruć ze swoim poprzednim zespołem grał podczas naszych pierwszych balów. Przy dźwiękach polskiej, białoruskiej i ukraińskiej muzyki wszyscy bawili się wesoło do rana. Atrakcją wieczoru był występ białoruskiego barda mieszkającego na stałe w Polsce i pracującego w Filharmonii Bałostockiej, pana Olega Kobzara. Artysta wykonał kilka pięknych, melodyjnych ballad, które na długo pozostaną w pamieci słuchaczy.


Nasze bale są już tradycją karnawału w Gródku. Uczestniczą w nich zaproszeni goscie, rodzice uczniów, nauczyciele oraz osoby zainteresowane z terenu nie tylko naszej gminy, ale także sąsiednich gmin Michałowo i supraśl. Ich celem od początku jest nie tylko gromadzenie środków finansowych, ale również integracja środowiska i budowanie życzliwego klimatu wokół szkoły. Dzięki nim nasza Rada Rodziców dysponuje funduszami, za które są kupowane nagrody dla uczniów, książki do biblioteki szkolnej, sprzęt audiowizualny. Środki finansowe zgromadzone podczas tegorocznego balu i będące w posiadaniu Rady Rodziców zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do monitorowania naszej placówki i wyposażenia jednej pracowni na II piętrze szkoły.

Bale gimnazjalne mają swoją specyficzną oprawę. Zawdzięczamy ją aukcjom i kiermaszom, które im towarzyszą. Nie byłoby to możliwe bez wysiłku włożonego w ich przygotowanie ze strony pracowników gimnazjum, a szczególnie pani Barbary Wakulewskiej, naszej plastyczki. Ogromne podziękowania należą się również pani Marii Mieleszko, plastyk z GCK, która dzięki uprzejmości dyrektora juz od lat przekazuje na naszą aukcję swoje piękne prace. Tegoroczna aukcja cieszyła się szczególnym zainteresowaniem uczestników, co świadczy o poziomie i różnorodności zaproponowanych dzieł.


Bardzo aktywny udział w przygotowaniach brała udział Raga Rodziców pod przewodnictwem pani Anny Petelskiej i skarbnik pani Bożeny Adamczyk. Panie z wielkim zaangażowaniem włączyły się w organizację przyjęcia i zapraszanie gości.


Aby podkreślić wyjątkowość tegorocznej imprezy, osoby które swym zaangażowaniem i obecnością przyczyniają się do sukcesu otrzymały specjalne podziękowania.

 

Miłym akcentem na zakończenie balu był tort urodzinowy w stylu angielskim, który upiekła pani Małgorzata Świderska. Pani Małgosia ufundowała też cztery karnety na torty, które można było licytować.

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie. 

KALENDARZ AKTUALNOŚCI
<< styczeń 2021 >>
Pon Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
WYSZUKIWARKA

BIP

~ copyright © 2004-2021 Gimnazjum im. Rodu Chodkiewiczów w Gródku ~ idea, gfx & code by warlock ~ all rights reserved ~ odwiedzin: 292586 / 25 / 10 ~ Księga Gości: 8 / 1