ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRÓDKU     ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie
Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich ~ Gimnazjum im. Rodu Chodkiewiczów

Aktualności / wszystkie grupy

25 października 2013, piątek 13:00
1853
GRUPA OGÓLNA
KINO NA TEMAT

 

16 października 2013 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum z wychowawcami panią Jolantą Soroczyńską oraz Ewą Bielawską udali się na wycieczkę, której celem była wizyta w kinie HELIOS w galerii Alfa w Białymstoku. Wycieczka ta nie była jednak  zwyczajna, ponieważ wzięliśmy udział  w jednej z  cyklu imprez tematycznych, realizowanych wspólnie z Gazetą Wyborczą, dotyczących aktualnych tematów społecznych, takich jak: wykluczenie społeczne, bezrobocie młodych, problem prostytucji wśród nieletnich, bezdomność, mniejszości seksualne, tolerancja itp. skierowanych  do młodzieży gimnazjalnej. Tematem  przewodnim  była:  Rola autorytetów w naszym życiu.  

Po przybyciu na miejsce mieliśmy trochę czasu do rozpoczęcia seansu. O ustalonej godzinie zajęliśmy miejsca   i z zainteresowaniem czekaliśmy na rozpoczęcie projekcji. Projekcję filmu poprzedził moderator (dziennikarz Gazety Wyborczej), który postawił przewodnie pytanie: Czy Lech Wałęsa jest dla mnie autorytetem? Następnie obejrzeliśmy film "Wałęsa. Człówiek z nadziei". Potem dziennikarz wciągał młodzież do dyskusji. W międzyczasie pracownica kina każdemu z widzów przekazała biało - czerwoną kartkę, która była potrzebna do głosowania. Jeśli ktoś zgadzał się z zadanym pytaniem podnosił kartkę obróconą białą stroną, jeśli jednak się sprzeciwiał, podnosił kartkę w kolorze czerwonym. Najbardziej aktywni w rozmowie otrzymali nagrody. 

                Uważam, że film był bardzo interesujący i przybliżył nam kawałek historii w całkiem ciekawy sposób. Mogliśmy nie tylko poznać fakty z życia Lecha Wałęsy i ludzi „Solidarności”, ale też emocjonalnie byliśmy uczestnikami tamtych dni. Myślę, ze organizowanie tego typu wycieczek jest potrzebne, bo dzięki temu możemy korzystać z innych niż standardowy sposób prowadzenia lekcji w szkole. W wyniku krótkiej sondy przeprowadzonej wśród kolegów i koleżanek uznaliśmy wyjazd za udany. Myślę, że ten sposób przybliżania nam historii naszego społeczeństwa jest znacznie ciekawszy i wywołuje w nas więcej przemyśleń, niż suche fakty, które słyszymy na lekcjach.  

                                                                                      Gabriela Kulesza kl.IIIB 

  

  

25 października 2013, piątek 13:00
1943
GRUPA OGÓLNA
Sprzątanie Świata

 

24 września odbyło się sprzątanie świata. Uczniowie gimnazjum zostali podzieleni na grupy. Klasy pierwsze sprzątały zalew i las  wokół zalewu. Klasy drugie sprzątały Boryk, a klasy trzecie okolice Dzierniakowa. Przy gminie rozdano nam worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe. Następnie podzieliliśmy się na grupy. Razem z naszą klasą Ia  poszły trzy panie: Magda Kokosza , Irena Naliwajko , Barbara Wakulewska.         Zbieraliśmy przeróżne rodzaje odpadów. Aż trudno sobie wyobrazić co ludzie wyrzucają. Najbardziej zaskoczyło nas małe dzikie wysypisko znalezione przez pięciu chłopców. W trakcie sprzątania jedna z uczennic przejęła się losem małego porzuconego na drodze kotka, i niosła go ze sobą aż do końca akcji sprzątania świata. Zabłąkany kotek dostał miskę i ciepły kąt u naszej koleżanki Sary. Przez całą drogę myśleliśmy o tym, jaki piękny byłby świat gdyby ludzie wyrzucali śmieci do przeznaczonych do tego celu pojemników.  

 Po skończonej akcji byliśmy trochę zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni z wykonanego zadania. Opiekunowie zorganizowali ognisko przy którym uczniowie piekli kiełbaski. Wszyscy wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie warto zaśmiecać środowiska, ponieważ i tak przecież w końcu ktoś to musi posprzątać, bo inaczej utonęlibyśmy w śmieciach.     

                                                                                            

                                     

   

           uczniowie Klasy I ,,a”gimnazjum                                                                                                                                                                       

                                                                Martyna Mytych,                                                                                    I Michał Miszkiel, Sara Kondraciuk  


 

Więcej o akcji Sprzatania Świata można przeczytać na stronie www.grodek.pl
 

KALENDARZ AKTUALNOŚCI
<< październik 2013 >>
Pon Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
WYSZUKIWARKA

BIP

~ copyright © 2004-2020 Gimnazjum im. Rodu Chodkiewiczów w Gródku ~ idea, gfx & code by warlock ~ all rights reserved ~ odwiedzin: 272355 / 35 / 7 ~ Księga Gości: 8 / 0